Nadmierny ruch na porcie 25 SMTP

(Kaloj) #1

Witam,

Dostawca Internetu zablokował mi port 25 SMTP, gdyż wykrył nadmierny ruch na tym porcie. Za pewne jest to spowodowane jakimś wirusem, jednak mój program antywirusowy nic nie wykrywa.

Proszę o sprawdzenia loga i o pomoc

Log OTL:

http://wklejto.pl/75477

Z góry dziękuje.

Pozdrawiam,

Kaloj

(shadow_gold-man) #2

od któregoś tam dnia port 25 jest zablokowany przez neostradę w celu ograniczenia spamu. Musisz zmienić port na inny. Na jaki poczytaj w pomocy poczty.

(Kaloj) #3

Nie mam Neostrady tylko Virtual Line, i przysłali mi maila informującego o zablokowaniu tego portu.

O to treść maila:

"Komunikaty Virtual Line Sp. z o.o.

Informujemy, iż nasze skanery wykryły ponadnormatywną aktywność wysyłanych z Pana /

Pani komputera e-mail. Prawdopodobnie Państwa komputer został zainfekowany przez

wirusy rozsyłające e-maile (spam, wirusy). Uprzejmie prosimy o sprawdzenie systemu

skanerem antywirusowym i oczyszczenie komputera z wirusów.

Jednocześnie

zawiadamiamy, że dopóki Pana / Pani komputer nie zostanie oczyszczony,

wysyłanie e-maili poprzez protokół smtp (port 25 tcp) do sieci Internet nie

będzie możliwy.

"

(marcin82) #4

Po pierwsze na porcie nr 25 poczta nie powinna w ogóle działać. Generalnie prawie wszystkie konta (chyba) działają na portach: przychodząca (995) wychodząca (587). Chyba, że nie używasz klienta poczty.

Co do wirusów czy innych niespodzianek, które rozsyłają syf przez ten port zajrzyj tutaj i wstaw logi:

otl-gmer-rsit-dds-inne-instrukcje-t370405.html .

(Kaloj) #5

Log jest wstawiony w pierwszym poście.

W poprzednim poście wkleiłam również fragment maila od Virtual Line, pisząc port 25 oparłam się na tej wiadomości od dostawcy.

Poprawiłam swój log z OTL, dodałam do niego skrypt, którego wcześniej nie zauważyłam: http://wklejto.pl/75666

Czy plik o nazwie Extras.txt też wkleić?

Bardzo proszę o pomoc. Bardzo potrzebuję mieć otwarty port, przez który wysyłam pocztę.

Dziękuję jeszcze raz