Nadpisana tablica partycji na karcie pamięci

Witam

Jakiś czas temu zaliczyłem sporego faila ze swoją kartą pamięci. Najpierw przerwałem naprawę wykonywaną przez Windowsa, co się po podłączeniu pokazało okienko. Po tym karta nie działała. Myślałem, że jakoś to naprawię, ale nadpisałem tablicę partycji w Gparted, myśląc, że ją odbuduję… :face_with_raised_eyebrow:

Da radę teraz to odkręcić? Testdisk nie zadziałał.

Spróbuj DMDE. Przeczytaj najpierw instrukcjię…i już więcej niczego na tej karcie nie zapisuj. To, co nadpisałeś, przepadło na zawsze, ale może jakaś zawartość przetrwała. Automatyczne naprawy struktur logicznych przez Windowsa też są mocno ryzykowne.

Nie znam programu DMDE, ale wszelkie próby odzyskania danych proponuję robić na obrazie nośnika, a nie na nim.
Taki obraz kolega może utworzyć np pod Linuksem poleceniem “dd if=/dev/sdX of=~/obrazdysku.iso bs=4M” Gdzie sdX to karta pamięci - przy tylko jednym podpiętym dysku twardym będzie to “sdb”, a ~/obrazdysku.iso to adres pliku wynikowego.
Przy zabawach z programem DD zalecam szczególną ostrożność i najlepiej skonsultowanie polecenia, bo bardzo łatwo można nadpisać sobie nawet całą partycję.

DMDE też pozwala na zrobienie kopii posektorowej czy to całego nośnika lub partycji, czy też wybranych fragmentów. Zasada jest taka, że na pacjenice nie wolno niczego zapisywać - kopiować z niego wolno. Więc edycja czegokolwiek tylko na kopii, ale jak jest możliwość wykopiowana czegoś bezpośrednio z pacjenta - to można.