Nadpisany MBR na Dell Inspiron N5110, jak odzyskać REcovery

Witam,

Mam następujący problem, posiadam laptopa jak w tytule i przyszedł czas na reinstalacje systemu, gdyż komputer strasznie zaczął się mulić. Laptop ma oryginalny system Windows 7 HP. W zestawie nie było żadnej CD jest on na partycji Recovery i własnie tu zaczyna się problem. Oprogramowanie dostarczone przez Della czyli DataSafe Local Backup nie chce mi stworzyć płyty do przywracania systemu, przy wyborze gdzie ma umieścić pliki nie mogę wybrać żadnej opcji ani CD ani Pendrive. Na głównej stronie wyświetla się komunikat że program nie może znaleźć partycji Recovery lub jest uszkodzona, aby przywrócić komputer do stanu fabrycznego użyj płyt do odzyskiwania systemu (które nie były w zestawie) Jedyna CD jest płyta Dell Driver & Utilities. Próbowałem również rozpocząć instalacje poprzez naciskanie f8 przy uruchamianiu i skorzystanie z opcji “Napraw komputer” jednak po wyborze opcji wyświetlił się również komunikat “Uruchamianie systemu Windows nie powidoło się. Przyczyną może być niedawna zmiana sprzet lub oprogramowania”

System jest zainstalowany od nowości nigdy nie był przeinstalowywany. W zarządzaniu dyskami widoczna jest partycja Recovery 15gb w połowie zajęta czyli coś tam jednak jest. Da się jakoś to podejść czy pozostaje instalacja czystego nowego Windowsa? Pozdrawiam i dzięki za pomoc :slight_smile:

W trakcie włączenia naciskaj F12- potem w Menu masz Boot to Utility Partition- to jest twoje Recovery.

przykro mi nie mam takiej opcji mam jedynie

1 hard drive

  1. CD

  2. Network

  3. Diagnostics

  4. Enter setup

Zobacz:

nie-moge-zainstalowac-windows-t484612.html?hilit=technet#p3053284

W zarządzaniu dyskami nadaj tej partycji Recovery jakąś literę- dzięki temu będziesz mógł ja nagrać w DataSafe Local Backup.

interesuje mnie póki co odzyskanie systemu z recovery, a nie czysta instalacja bo ta nie będzie problemem, chyba że źle zrozumiałem i sugerujesz oddanie sprzętu na gwarancje

niestety, nadal to samo DataSafe Local Backup nie był w stanie wykryć w tym komputerze partycji przywracania. Partycja się pojawiła na niej jeden elemnt o nazwie Recovery, niby folder lecz bez ikonki wchodzę do niego i otrzymuje komunikat “Dell partycja przywracania ostrzeżenie. Ten obszar dysku zawiera uzywane pliki dla procesu DataSafe Recovery…” Folder ten ma pojemnosc 2MB natomiast na calej partycji zajete jest 7,21 GB

Edit: ok, odkryłem pliki systemowe i coś tam się pojawiło na tej partycji, da rade to jakoś wypalić na CD ? I jeszcze jedna sprawa teraz wciskając F8 pojawila sie mala nadzieja wyskoczył komunikat że system windows laduje pliki systemowe po czym powinnno pojawić się okienko z możliwością wyboru możliwości przywrócenia systemu, jednak włącza się system. :confused:

Edit2: gdzieś wyczytałem że to problem z nadpisanym MBR, faktem jest że lądowały w nim płytki z innym system jednak system nigdy nie został przeinstalowywany, jest jakiś sposób na odzyskanie oryginalnego MBR?