Nagła niemożność połączenia z pocztą na Interii.Inne www-OK

Od wczoraj nie mogę ze swego komputera połączyć się z pocztą z poziomu interii. Pojawia się komunikat: “Program IE nie może wyświetlić witryny sieci Web” - jak gdyby nie było połączenia z internetem, a tak nie jest. “Diagnostyka sieci” wykazuje trudność “nawiązania połączenia przy użyciu protokołu FTP”.

Próbowałem wejść z poziomu Firefoxa, ale też się nie dało. Nic nie rozumiem, co się mogło stać. Na pocztę o2 zalogowałem się bez problemu, inne strony się ładują. O co chodzi…? Dziś na innym komputerze dostałem się na swoją pocztę bez problemów.

Aha - właśnie chyba przedwczoraj outlook zaproponował skompaktowanie wiadomości. Outlooka w ogóle nie używam, więc kliknąłem “skompaktuj”. Ale to chyba bez znaczenia, prawda…?

Mam HP nx6125 1,8 GHz, Windows XP Home Edition 1 GB.

Nie możesz używać programu pocztowego, np. Thunderbirda lub Outlooka ? To dużo łatwiejsze w użyciu. W jednym programie możesz skonfigurować wszystkie konta na różnych serwerach i nie musisz “skakać” po stronach www. Sposób, który używasz jest dobry jeśli chcesz sprawdzić pocztę np. w kawiarence internetowej.

Poczytaj np. tu:

http://poczta.interia.pl/pomoc/?cat=57

Nie doczytałem do końca i nie zwróciłem uwagi, że używasz outlooka. Kompaktowanie tylko porządkuje pliki w których jest przechowywana poczta i nie wpływa na ustawienia programu pocztowego. Za pomocą outlooka też nie możesz ściągnać poczty z serwera Interii?

…i m.in. właśnie o to chodzi - podany przez Ciebie adres jest dla mnie nieosiągalny - powtarzam: nie mogę wejść na stronę poczty…

Co do Outlooka - kiedyś nie znałem się na tym programie i go uruchomiłem. Ściągnął mi na komputer kilkaset maili, nie pozostawiając kopii na serwerze interii. Byłem tym faktem rozwścieczony, załamany i rozeźlony, bo zupełnie mi o coś takiego nie chodziło: na interii miałem pocztę poukładaną i to dosyć misternie. Podobno nie mogłem tego “cofnąć”, co mnie dobiło do reszty. Od tego momentu nie używam żadnych programów pocztowych i Outlook jest u mnie zablokowany. I całe szczęście… Ta opcja odnośnie zachowania kopii na serwerze jest w ogóle jakoś tak ukryta i niewidoczna, że ze strachu wolę go nie włączać… I nie chciałbym próbować, czy uda mi się cokolwiek nim ściągnąć z interii, bo nie zamierzam w ogóle w najbliższej przyszłości z niego korzystać. Wolę na dzień dzisiejszy “skakać” po serwerach… Jakoś nie mogę “zapomnieć” Outlookowi, co wyrządziła mi nieznajomość zasad jego działania…

Biorąc pod uwagę powyższe, proszę o dalsze rady i propozycje pomocy oraz rozwiązania pronlemu. Dodam jeszcze, że moim programem od wirusów jest iolo AntiVirus, nie mam żadnej zapory dodatkowej - może więc ktoś mi zablokował IP, czy co…? Nie mam pojęcia, co się dzieje…

ja ci coś polecę: zmień pocztę na gmail.com 8)

Mam wrażenie, że to jest jakaś chwilowa awaria dostępu przez www do poczty Interii lub Twojego dostawcy internetu. Wiem, że czasami niektórzy użytkownicy internetu w Dialogu mieli chwilowe problemy z wejściem na rózne strony lub serwery pocztowe. Co do outloka - z tego co pamiętam to domyślne ustawienie powoduje ściąganie maili i ich nieodwracalne kasowanie na serwerze ale naprawdę bardzo łatwo można zmienić to w każdym programie pocztowym.

Programy pocztowe używają innych portów do komunikacji z serwerem poczty i mimo, ze przez WWW nie wejdziesz to programem możesz to zrobić bez problemu.

PS. Przed chwilą sprawdziłem i bez problemu mogę wejść na konto Interii przez WWW.

KlonMarcin: Ostatnio wysyłałem coś - akurat urodziwej i wyjątkowej kobiecie, na kontakcie z którą bardzo mi zależało - miała pocztę na gmail. Czekałem, czekałem i niecierpliwiłem się. Okazało się, że żaden mail ode mnie do niej nie doszedł. Kolejny także. Na o2 kilka razy było podobnie - szczególnie przy rejestracji w jakichś portalach - maile rejestracyjne nie przychodziły, np. z “naszej klasy”, “przeznaczonych” i innych. Na moją pocztę interię raczej nie mam powodów do większych narzekań, a przynajmniej do dziś…

A nawet, gdyby zmienić pocztę, jak radzisz, to czy dotychczasowe maile dadzą się przenieść? Nie odpowiadaj - pytanie takie, jak Twoja rada…

Cedar, przecież napisałem, że z innego komputera na pocztę wszedłem dzisiaj bez problemów. Nie wiem tylko, czy tam był ten sam dostawca, ale podejrzewam, że chyba tak. Bo jeśli - to wygląda na to, że mam problem na SWOIM komputerze. Tylko nie mam pojęcia, jaki i czym spowodowany. Przed chwilą robiłem skan iolo i nic nie wykrył… Tyle tylko, że działał bardzo wolno, jak nigdy. Ale parę razy to już sie przydarzyło. Jutro chyba przejdę się do Multimediów i zapytam, czy mogą coś mi doradzić… Dzięki za sugestię odnośnie dostawcy.

14 IV: Dziś, po ponad tygodniu nieudanych prób - udało mi się zalogować na pocztę interii ze swego komputera poprzez www. Zadzwoniłem na interię, ale powiedzieli, że problem prawdopodobnie leżał po stronie mojego dostawcy internetu i któregoś z jego serwerów…

W innej lokalizacji nawet u tego samego dostawcy część usług może nie działać (np. z powodu awarii) Proponuje abyś teraz dla testu skonfigurował Outlooka i sprawdził czy działa. Jak będziesz go konfigurował to odłącz siec aby nie pobrał i nie skasował maili z serwera, następnie w menu Outlooka: Narzędzia -> Konta -> Właściwości -> zakładka Zaawansowane - zaznacz “Pozostaw wiadomości na serwerze” Teraz ponownie załącz siec i testuj :wink: