Nagła strata "mocy" w jednostce

Specyfikacja komputera:

Procesor: AMD Phenom II x4 925 2,8Ghz
Karta graficzna: AMD Radeon 6950 2GB
Płyta główna: Gigabyte GA-MA78LMT-US2H
RAM: Kingston DDR3 6GB (3x2GB)
Zasilacz: OCZ500MXSP
Chłodzenie: Aktualnie boxowe, które dostałem od producenta.

Witam. Niedawno a dokładnie kilka dni temu zauważyłem że komputer (a podejrzewam że procesor) stracił totalnie na mocy… Zauważyłem to grając w Cs:Go jak na co dzień. Lecz kilka dni temu gra przestała działać płynnie a w dodatku pojawiły się drastyczne spadki fps podczas rozgrywki. Nic z komputerem nie robiłem (tj. nie dokładałem niczego, nie wgrywałem nic ani nie usuwałem…
Zaglądałem w temperature i jak na moje słabiutkie chłodzenie jest stabilnie. Podczas gry temperatura utrzymuje sie w granicy 60-65 stopni, co jest optymalną wartością dla tej jednostki przy takim chłodzeniu.
Po rozmowie z znajomym wnioskuję że procesor stracił w jakiś sposób na mocy, chociaż że moje 2.8Ghz jak było tak jest i nadal.

W cs:go ustawienia są na niskich, oprucz ustawień tekstur na średnich. Przy takich ustawieniach jednostka wyciąga ok. 160FPS na mapie Mirage i ok. 100-120 na mapach typu Inferno,Cache,Cobblestone czy Train. Po prostu tam gdzie jest więcej obiektów i mapa bardziej rozbudowana, tam i mniej fps-lecz wszystko grywalne nadal.
Czy ktoś miałby propozycję jak to naprawić?
Pasta na procesorze wymieniana jakieś 5 miesięcy temu…