Nagła zwiecha, bluescreen po resecie - co jest?

Witam! Przejdę może od razu do sedna sprawy bez zbędnych ceregieli.

Otóż, w październiku poprzedniego oku robiłem format bo dysk był zapchany śmieciami, zaden z plikow sie nie uchował. Komputer chodził wyśmienicie, aż do wczoraj - Krótko opiszę historię, najpierw odpaliłem go normalnie, korzystałem z godzinę może dwie, wyjechałem na zakupy nie wyłączając komputera, przyjeżdżam - zwiecha. Nic nie dało sie zrobić, nie reagował na żadne polecenie. Zdecydowałem sie wyłączyć go ręcznie. Po zrobieniu tej czynności… komputer ładuje system ze 20 sekund, potem wyskakuje bluescreen i odrazu reset. Próbowałem zrobić format, ale bez skutku, podczas instalacji xp wczytują sie te pierwsze sterowniki, wywala czarny ekran i po chwili znów bluescreen ( w tym przypadku bez reseta) a przy instalacji win 7 dlugo mysli podczas "przygototwywania do instalacji " po czym juz wcale nie mysli i mozna sobie walnac reset bo sie nic nie zrobi… jedyne co patrzylem, to ze moj dysk z mojego lapka rowniez nie chodzi na lapku mojej siostry(tzn. wczytuje system 20s i wywala bluescreen). Czy dysk został uszkodzony? Mój komputer to laptop Acer Aspire 5737Z. Bardzo proszę o możliwie jak najszybszą pomoc. Z góry bardzo dziękuje

Jaki jest kod błędu na BSODzie?

Jeżeli chcesz przetestować dysk, to możesz albo przeskanować go za pomocą np. HD Tune (zakładka Error Skan, ważnym jest aby mieć odznaczone “Quick Scan”), albo wrzucić SMART tu na forum (opis)

*** STOP : 0x0000007B (0xF78D2524 , 0xC0000034 , 0x00000000 , 0x00000000)

To ten kod co udalo mi sie spisac z instalacji xp.

Przejrzyj TEN temat.

pozycze jutro od kumpla jeszcze instalkę od wina 7, jak tez nic nie ruszy to zrobie jak w tym temacie i wgram xp (o ile mi na o komputer pozwoli). dzięki za dotychczasową pomoc