Nagle czarny ekran podczas grania

Witam wszystkich ponownie i przybywam z kolejnym problemem niestety. Ostatnio podczas grania wyświetla się nagle czarny ekran i niby laptop pracuje słuchać wiatraczek ale żeby przywrócić obraz do życia trzeba ponownie uruchomić system przez co gra się najczęściej nie zapisuje i tyle mam z grania. Testowałem kartę graficzną takimi dość ostrymi programami i mimo że temperatura dochodziła do 80-90 to laptop ani drgnął a przy graniu wiatraczek chodzi przy najmniejszych obrotach i nawet nie dochodzi nigdy do tak wysokich temperatur więc wykluczam kartę graficzną. Dysk bardzo wiekowy sprawdzany hdtune oraz mhdd ale też wszystko sprawne i nawet nic nie było realokowane. Pamięć ram też wykluczam bo testowałem memtestem i sprawne. Laptop jest czyszczony mniej więcej co dwa miesiące a pasta termoprzewodząca jest wymieniana raz w roku. Macie jeszcze jakieś pomysły?

Może sterownik grafiki? jak używasz firmowego AMD lun Nvidia użyj producenta laptopa.

Do czyszczenia po sterach karty DDU -tryb awaryjny najlepiej.

Próbowałem już wcześniej odinstalować i zainstalować sterownik ale niestety to nic nie dało nawet po formacie. Dość dziwne jest to że filmy w wysokiej jakości odtwarzają się płynnie i mogę oglądać godzinami i nic a gierka która ma wymagania na miano lat 90 może robić takie coś? Moja karta graficzna to nvidia quadro fx 1500m czyli coś z przełomu 2005/2006 ale do tej pory zero problemów i nie wiem o co może chodzić jeśli wszystko jest bez zarzutów jak akurat nie gram

Kurde no, już zapomniałem, że coś takiego istnieje…

A jaki masz system?

Może w końcu umiera?

Być może gra angażuje konkretne jednostki renderujące, które sprawiają problem i stąd czarny ekran. Podczas małego obciążenia jeszcze długo może być okej.

I filmy mają inne wymagania, a gra niestety inne w stosunku do karty grafiki.

Aktualnie rozkoszuje się ostatnimi chwilami życia windowsa xp ale niedługo przesiadam się na 7 i myślę że będzie dobrym następcą a co do tych jednostek renderujących to o co z tym konkretnie chodzi? Już powoli rozkładam ręce nad tym czarnym ekranem bo nic nie wskazuje na to że cokolwiek jest uszkodzone a zawsze bardzo dbałem o ten sprzęt

Inaczej, co robiłeś przed awarią? jak nic, to prawdopodobnie problem ma już karta?

Nic takiego nie robiłem tylko oglądanie filmów, przeglądanie internetu i od czasu do czasu jakaś gierka