Nagłe częte zwiechy koputera, prawdopodobnie przez gpu gt240

Witam,

Mam problem z moim drugim zestawem komputerowym, mianowicie nagle od dzisiaj zaczął łapać częste zawieszki. Podejrzewam o to kartę graficzną: Ge-Force GT240, gdyż czasami pojawia się komunikat, że sterownik ekranu przestał odpowiadać. Same zawiechy wyglądają tak, że obraz na ekranie zamarza i nic nie da się już zrobić (poza restartem). Czasami - po restarcie zdarza się tak, że sam system nie chce już wstać (wtedy tylko śmierć - 5sek power button). Nie wiem, czy można coś z tym zrobić poza wymianą samej karty graficznej. Zainstalowałem najnowsze sterowniki 301.42 i dalej to samo… BIOS aktualny…

Moja konfiguracja:

Win7 64-bit Proffesional (oryginalny - aktualny)

CPU: Intel i3-530

RAM: 8GB OCZ Gold

MOBO: Intel DH55

GPU: GT-240

2xHDD WDC Caviar Black

PSU: BeQuiet StreightPower 550W

=============

Dodam, że ostatnio nie instalowałem żadnego nowego oprogramowania, na ekranie nie pojawiają się artefakty. Wcześniej z tym komputerem nie miałem problemów.

Proszę o pomoc/sugestie

Odpal w trybie VGA i usuń całkiem sterowniki od grafiki a następnie zainstaluj.

Dzięki za odpowiedź! :slight_smile: Już szarpnąłem się na format, bo z każdym kolejnym uruchomieniem po zawieszce było coraz gorzej. Na razie (po formacie) wszystko w porządku - jutro zainstaluję jakieś bardziej wymagające programy i zobaczę czy problem będzie nadal występował.