Nagłe pojawienie się Dual BIOS na płycie GIGABYTE H61M-DS2


(asziatko) #1

Witam,

Mam płytę GIGABYTE H61M-DS2 dokładnie taką http://www.gigabyte.com/products/produc ... x?pid=3970 .

Od ponad roku nie zauważyłem żeby coś było nie tak, dopiero dzisiaj po 19 jak zamykałem komputer z

System XP po zamknięciu nagle komputer uruchomił się sam. A tu nagle pojawia się nagłówek i coś jeszcze - tylko tyle zapamiętałem

. Po ponownym uruchomieniu komputer jak i system działa poprawnie.

Tylko co to było, co to mogło być, i co to jest Dual BIOS?.


(Werniks) #2

Cytat z polskiej wersji strony o twojej płycie gł.:

http://www.gigabyte.pl/products/page/mb/ga-h61m-ds2rev_10

"DualBIOS ™ 3 TB HDD+ (Hybrid EFI)

Technologia Hybrid EFI łączy zalety zwykłego BIOS-u, jak stabilność oraz kompatybilność z innymi produktami, ze wsparciem 3TB+ HDD z technologii EFI. Dzięki temu GIGABYTE może zaoferować to, co najlepsze dzięki szybkiem i prostej aktualizacji BIOS-u z użyciem narzędzia GIGABYTE’s @BIOS, które jest dostępne za darmo na stronie GIGABYTE.

GIGABYTE DualBIOS™ jest opatentowaną technologią, która automatycznie odzyskuje dane z BIOS’u w sytuacji, gdy zostanie on uszkodzony. 2 fizyczne kości BIOS’u zapewniają podwójne zabezpieczenie przed utratą najważniejszych danych. Proces przywracania BIOs’u nie wymaga przy tym żadnej ingerencji użytkownika."


(mrFreeze) #3

http://www.gigabyte.pl/global/pl/pages/ … albios.htm


(asziatko) #4

Wygląda na to że miałem uszkodzony podstawowy BIOS, ale skąd to uszkodzenie by powstało?.

Dzięki Dual BIOS został on przywrócony.


(Gracz Online) #5

Moim zdaniem zostały automatycznie przywrócone wartości domyśle. Czy właściciel używał w Windows programów narzędziowych do ustawiania parametrów sprzętu? Druga przyczyna, to automatyczna aktualizacja BIOS-u z poziomu Windows przeprowadzona w tle.


(asziatko) #6

Żadnych takich programów nie mam i nie korzystam z takich programów. Nic nie zmieniałem w ustawieniach sprzętu ostatnio.

Wygląda że to będzie ta przyczyna, tyle że czy czasami nie można tego tak interpretować że nie przerwałem procesu aktualizacji BIOS-u z poziomu Windows który był przeprowadzony w tle?. I dla tego uruchomił się Dual BIOS?.