Nagłe przeciążenia procesora


(Maciej Niczyporuk) #1

Witam,

Jestem posiadaczem laptopa HP pavilion dv-6. Od wczoraj zaczęły się problemy związane z przeciążeniem procesora. Zaczeło się to w trakcie oglądania filmu. Użycie procesora było 100%, co oczywiście uniemożliwiało pracę na komputerze. Po wyłączeniu lapka i krótkiej przerwie na ochłonięcie było w porządku. Ale problem się pojawił ponownie podczas filmu, a nastepnie jeszcze kilka razy podczas uruchomień gier czy aplikacji flash. Jest to na tyle irytujące, że postanowiłem zasięgnąć pomocy na tym forum. Przesyłam 2 skany z OTL-a. Proszę o pomoc. Dziękuję.

http://wklej.org/id/350214/ --> OTL.txt

http://wklej.org/id/350219/ --> Extras.txt


(Jimek) #2

Z tego co opisujesz raczej wygląda na to że lapek sie przegrzewa aniżeli był zasyfiony/zawirusowany. Wskazuje na to że zaczyna "przeciążać" się przy obciązeniu rpocesora (film, flshki które na razie korzystają tylko z procesora). Sprawdź i podaj temperatury.


(Maciej Niczyporuk) #3

temperatury obu rdzeni wynoszą po 46 stopni. Też myślałem że to może być przegrzanie ale lapek ma naprawde dobre chłodzenie i praktycznie nie czuć ciepła od niego.

Zapomniałem dodać że niedawno przysłano mi nową ładowarkę więc może to coś z tym związanego ale komputer zamula nawet jeśli jest odłączony.