Nagle przestało działać wi-fi w laptopie

witam, mam laptopa MSI CR650 i któregoś razu włączam laptopa i nie wykrywa mi wi-fi (tak jakbym nie miał wgl wi-fi wbudowanego) jedynie wyświetla ikonkę że kabel nie jest podłączony. Gdy włączam wi-fi klawiszem funkcyjnym Fn+F8 dioda od wi-fi nie świeci więc nie działa on/off. Uruchamianie ponownie laptopa nie przyniosło skutków dopiero samo np. na następny dzień po włączeniu laptopa sie włączyło i tak miałem kilka razy. Po przeinstalowaniu windowsa było dobrze przez 2tyg, a 3dni temu tak samo nagle wi-fi po włączeniu laptopa znikło i nie idzie go włączyć :confused:

MSI CR650, Win7 32-bit

Co powinienem zrobić?

Sprawdzić w Menadzerze Urządzeń, czy widać tam w tej chwili kartę sieciową WiFi. Jeśli nie, to wygląda na to, że jest uszkodzona lub nie ma sterowników. Jednak trudno przypuszczać, aby sterowniki się same odinstalowały.

W razie potrzeby: http://www.msi.com/product/nb/CR650.html#/?div=Driver&os=Win7 32

Pobierz program SlimDrivers i zobacz czy nie ma nowych sterowników.

Może uszkodzona karta wi-fi?

 

wziąłęm na mój komputer>zarządzaj>manager urządzeń i w KARTY SIECIOWE mam realtek pcie gbe family controller w sumie nwm czy to od wi-fi czy lan :stuck_out_tongue: nie chodzi o sterowniki bo mówiłem że wi-fi samo sie załączało bez powodu

 

@up

narazie poczekam z tym programem, ale sterowniki 2 tyg temu instalowałem świerzo pobrane:P a czy wi-fi uszkodzone to skąd mam to iwedzieć? -,-

No właśnie stąd, że nie ma jej (karty WiFi) w Menadzerze Urzadzeń!

Ta, którą widzisz, to karta LAN.

Warto jeszcze sprawdzić Panel sterowania > Centrum sieci i udostepniania i tam Zmień ustawienia karty sieciowej. Jeśli nie widzisz tam "Połączeń sieci bezprzewodowej" a tylko "Połączenie lokalne", to tym bardziej świadczy o uszkodzeniu karty WiFi bądź jednak braku sterowników.

w tej chwili tak jak napisałeś to nie sprawdzałęm ale wcześniej bezprzewodowych nie wykrywało tylko właśnie że kabel nie podłączony od lana… sterowniki podejrzewam że nie dadzą nic, tylko możliwe że problem z samą kartą, jakieś jeszcze porady?

Ja spróbowałbym jeszcze sprawdzić stan połączenia karty Wi-Fi z płytą główną. Odłącz zasilacz, wyjmij baterię, zdejmij dolną pokrywę, odepnij kable anteny, odkręć śrubki mocujące kartę Wi-Fi, wyjmij ją, przeczyść delikatnie styki, Złóż w odwrotnej kolejności.

no sprawdzę to, ale zastanawiam sie czemu na odwrót wtyczki?^^

Chodzi o to, abyś złożyl od końca, czyli najpierw wkładasz kartę Wi-Fi, przykręcasz ją, podłączasz anteny, przykręcasz pokrywę, wkładasz baterię i podłączasz zasilacz.

pomogło właśnie ponowne podłączenie, ciekawe na jak długo ale na przyszłość będę tak próbował “naprawić” :smiley:

dzięki wielkie i do zamknięcia temat.

Ja miałem ten sam problem kiedyś. Najpierw zobaczyłem liste podłączonych kart i było że karta Wi-Fi jest podłączona. Usunąłem i zainstalowałem od nowa oraz zrobiłem reset i nic. W końcu za pare h włączam lapka i jakby ręką odjął