Nagłe resetowanie sie kompa w czasie przenoszenia foderów xp

Witam

Od pewnego czasu kiedy przenoszę folder, duży folder(paręset MB lub kilka GB), albo kiedy przenoszę mniejsze pliki kilka razy szybko po sobie (obojętnie skąd, obojętnie gdzie) Po paru sekundach (nie pokazuje się okienko przenoszenia) widać jakby komputer dostał, zwalnia pokazuje się znany nam niebieski ekran z liczbami i literami (Ekran pokazuje się na 1 sek.) i nagle resetuje się komp. Kiedy odpali z powrotem pokazuje się okienko “System odzyskał sprawność po poważnym błędzie”.

Zupełnie nie wiem o co chodzi! :frowning: :frowning: :frowning:

Nic nie grzebałem, nic nie kręciłem więc nie wiem :frowning: :frowning:

Proszę o pomoc!

Z góry dziękuje… :frowning: :frowning:

PS. Najgorsze jest to, że np. dziś włączam kompa i przenoszę - reset 2 raz- reset 3 - reset, a teraz po 10 minutach przenoszę z 10 folderów i sie nie resetuje…

:frowning:

Sprawdź pamięć memtestem86: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … est86+3.4a

W panelu sterowania->system->zaawansowane->uruchamianie i odzyskiwania->ustawienia wyłącz opcję restartu po awarii. Podaj kod błędu i przyczynę przy następnym bluescreenie.

to raczej nie wina pamięci RAM lecz zasilacza przy większym wysiłku dysku nie wyrabia i restartuje kompa

Robiłem inne cięższe rzeczy i zasilacz wyrabiał…

Komputer ma niecałe pół roku…

Sprawdzę te Ram

sprawdz dyski na obecnosc bad’ow - hdtune, zobacz czy nie ma jakis problemow z temperatura, kablami - zakladka health (smart)

zapusc tez scandisk’a windowsowego - wlasciwosci-narzedzia-sprawdz bledy

mozesz tez odistalowac stery ide/sata i powtornie zaistalowac sata (ide samo sie powinno po restarcie)