Nagłe resety i blue screeny

Wczoraj dwa razy komp mi się zresetował, dziś już raz. Nic nowego nie instalowałem, anie nie dokłądałem żadnych części. Reset wygląda tak, że wszystkie okna jakby się zamrażają systematycznie, nie mogę ruszyć myszką i po 2 sekundach następuje blue screen z komunikatem, że następuje zrzut pamięci i wtedy reset. Niestety nie ma wygenerowanego błędu w katalogu Minidump (wogle nie mam takiego katalogu). Oto log z Hijack:

Log czysty.

Dokonaj pomiaru temperatur i napięć (program EVEREST):

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=88838

Jeśli pokaże się bluescreen to spisz kod błędu na kartkę i przedstaw na Forum albo poczytaj o Debugging Tools for Windows tutaj

Oto pomiar czujnikiem z Everesta. Mam tylko jedno pytanie: co trzema zmienićw Windows by po pojawieniu blue screenu komp sam się nie resetował bym mógł spokojnie spisać kod błędu?

Zajrzyj tutaj:

http://portal.centrumxp.pl/forums/thread/169899.aspx

i przeczytaj punkt “Wywoływanie BSODa”.

Temperatury są nieco za wysokie.

Podczas wykonywania jakiej czynności dokonałeś pomiaru?

Podaj konfigurację sprzętową komputera.

Jaki zasilacz?

Póki co możesz otworzyć obudowę i przeczyścić w środku.

Pomiar był wykonywany gdy skanowałem dyski avastem. W piątek zmieniłem BOXowy cooler na Arctic Cooling Freezer. Avast wyktył mi c:\windows\system32 aż w 8. plikach obecność Win32.VB.apn. wyczytałem w opisie tego trojana że może on powodować destabilizację systemu. Co do konfiguracji mojego komputera:

Athlon Venice 3000+, AsRock Dual Sata II, 1GB Ram, GF6600GT, Dysk 80GB Seagate. Zasilacz świeżo wymieniany Modecom 350W,

Złączono Posta : 08.01.2007 (Pon) 19:02

Przed chwilą znów był reset :frowning: To już trzeci dziś w przeciągu 1,5h !!

Złączono Posta : 08.01.2007 (Pon) 19:29

Komp zachowuje się tak jakby “nie widział” tego błędu, bo nie zrzuca komunikatu o błędzie do katalogu minidump ani też nie reaguje na fakt iż ma się nie resetować bo wygenerowaniu blue screenu. Myślicie, że mogłem coś uszkodzić (procek, płyta główna) przy przekładaniu witraka i tak to by się objawiało ?

W zaawansowanych właściwościach komputera,uruchamianie i odzyskiwanie/ustawienia/odchacz automatycznie uruchom ponownie abyś mógł spokojnie spisać błąd z bluescreena/w zapisywaniu informacji zaznacz mały zrzut pamięci 64kB aby został zapis w minidump.

Podaj dokładnie ścieżki do plików znajdowanych przez avasta. Ewentualnie przeskanuj http://www.ewido.net/en/ i pokaż raport.

Start => uruchom => wpisz polecenie eventvwr i kliknij OK => pokaż szczegóły tych błędów, które są oznaczone na czerwono, o typie system error lub aplication error, które wystąpiły mniej więcej wtedy gdy komputer się zrestartował.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=46412

Wczoraj się uspokoiło po tym jak rozkręciłem obudowę, przedmuchałem wnętrze suszarką (kurzu nie było dużo bo w lipcu składałem sprzęt). Wyciągnąłem RAM i przetarłem styki. Wczoraj grałem przez 2h, dziś już sprzęt chodzi 1,5h bez resetu. Mam nadzieję, że nie zapeszę jak już teraz bardzo Wam podziękuję za pomoc.