Nagłe restartowanie się PC

Witam. Od jakiegoś czasu męczy mnie problem z restartowaniem się mojego komputera. Nie ma znaczenia czy przeglądam strony internetowe czy gram w gry… Podejrzewam że to może być wina dysku . Podczas włączania PC wyskakuje mi komunikat “S.M.A.R.T. status BAD - Backup and Replace” po czym muszę wcisnąć f1. Podejrzewałem że to wina źle zainstalowanego windowsa ,lecz po formacie wciąż to samo. Również podejrzewam zasilacz że jest za słaby , ale nie mam pojęcia jak to sprawdzić. Prosiłbym o jak najszybszą pomoc, muszę na tym złomie przemęczyć się do październkia… Jest też możliwość że są sterowniki do karty graficznej nie takie, zawsze instaluję omegi :)…

Wyciąg z everesta http://wklej.to/8htd5

05 Reallocated Sector Count 140 126 126 588 Prognoza błędu: Nieuchronna utrata danych

Dysk pada czas na wymianę.

a poza tym nic? Dysk mam 40gb w zapasie więc aż tak źle nie jest :stuck_out_tongue:

podaj jaki masz zasilacz

Miałem kiedyś taki sam problem, wymieniłem zasilacz na 500W i jest ok.

Po prostu zasilacz nie wyrabia.

W takim razie zmień dysk i sprawdź jak będzie. Jeżeli problem ustąpi - to wina dysku. Jeżeli problem dalej będzie - to nie wina dysku, szukaj dalej.

Zobacz temat: komputer-sie-zawiesza-restruje-t496561.html?hilit=hdtune

Pozdrawiam.

hmm… zmieniłem dysk ,ale po dwóch dniach użytkowania od czasu do czasu się resetuje… wczoraj około 21, i dzisiaj gdzieś 20 i 15 minut temu (2razy)

wrazie czego zrobiłem nowy raport z everesta…

http://wklej.to/Ryt5w

Zasilacz słaby ale wydaje mi się że powinien wytrzymać…a nie ma sensu kupować , jeżeli za 2 miesiące zmiana sprzętu :stuck_out_tongue:

http://zapodaj.net/9912d9cc1e09f.jpg.html

A właśnie co do kupna tak przy okazji się zapytam czy jest jakiś zaufany sklep w którym można by było kupić za 2,5tys . Bez żadnych niespodzianek? Chodzi mi o samą jednostkę .

Masz jeden z najbardziej syfiastych zasilaczy jaki tylko można kupić. Lepiej go w najbliższej przyszłości wymienić, bo te resety to z pewnością jego wina i przy nim drugi dysk będziesz miał do wymiany, albo cały komputer…