Nagłe restarty komputera

Witam. Od pewnego czasu komputer restartuje sie samoczynnie ale tylko kiedy odpalam gry.Juz wczesniej mialem podobny problem ale restartowal sie samoczynnie niezaleznie od wykonywanych odemnie czynnosci i trzeba było oddac go do informatyka.tym razem jednak wszysko dziala normalnie poza tym własnie szczególem ze resteuje podczas grania.Prawdopodobnie jakis syf zalega i niebardzo wiem co robic a na format za bardzo nie mam ochoty chociaz pewnie załatwiłby sprawe.POMOCY!

System:

Microsoft windows xp home edition wersja 2002 dodatek serwice pack 2

pentium®4 3.0Ghz 1gb ram

Prawdopodobnie czeka Cię wymiana zasilacza!

Z tego co pamietam to był wymieniany 2 miesiące temu na mocniejszy :?

To powinieneś miec jeszcze na gwarancji. Takie zachowanie kompa jest typowe przy problemach z zasilaczem.

dziekuje pieknie. Sprawdze to :slight_smile:

a jakieś inne pomysły?

pozatym czemu tylko podczas grania?

bo wtedy komp strasznie obciążony i dużo “żre” prądu…

swieca1981 , sprawdź temperatury podzespołów programem EVEREST (otwórz program, ikona Komputer, ikona Czujnik).

Jaką posiadasz kartę graficzną ? Wentylatorek na karcie graficznej sprawny ? (chyba, że w ogóle go nie masz)

Witam,

ppm—> zarządzaj–> podgląd zdarzeń—> i zobacz co powoduje błędy. Zawsze jak coś powoduje restart to pojawia się informacja, która może pomóc w rozwiązaniu problemu.

A jak nie to ustaw sobie blue screen i jak sie tylko pojawi spisz kod błędu.

start–>panel sterowania–> system–>zaawansowane–>uruchamianie i odzyskiwanie

odptaszkuj zapisz zdarzenie do dziennika oraz ustaw mały zrzut pamięci. Jak się pojawi niebieski ekran spisz błąd i wklej nam.

seba86mu

wentylatorki wyczyszczone. Temperatury to:

plyta główna 38 stopni c

procesor 37 stopni c

dysk twardy 36 stopni c

karta geaforce 6600 nvida 256 mb

wieszak ustawilem lecz nie pojawia mi sie blue screen z kodem bledu przy restarcie a z tym pierwszym nie wiem o co chodzi :-x

swieca1981 , musisz wejść do Podglądu zarzeń, Panel sterowania > Narzędzia administracyjne > Podgląd zdarzeń.

prawy przycisk myszy na ikonkę mój komputer i dalej tak jak napisałem. Później klik w podgląd i tam będziesz miał aplikacje , zabezpieczenia, system. Klik w którąś zakładkę i szukasz czegoś na czerwono lub żółto :smiley: . Czytasz co jest grane i może sam się domyślisz, lub wklejasz nam.

Moim skromnym zdaniem jest to albo błąd jakiejś aplikacji tak jak to stwierdzili nasi szanowni koledzy lub padnięty moduł zasilający na płycie głównej.

Pozdrawiam.

Co to za zasilacz ? (producent, moc)

Najprawdopodobniej, jest to wina zasilacza.