Nagłe restarty komputera

(Swieca) #1

Witam. Od pewnego czasu komputer restartuje sie samoczynnie ale tylko kiedy odpalam gry.Juz wczesniej mialem podobny problem ale restartowal sie samoczynnie niezaleznie od wykonywanych odemnie czynnosci i trzeba było oddac go do informatyka.tym razem jednak wszysko dziala normalnie poza tym własnie szczególem ze resteuje podczas grania.Prawdopodobnie jakis syf zalega i niebardzo wiem co robic a na format za bardzo nie mam ochoty chociaz pewnie załatwiłby sprawe.POMOCY!

System:

Microsoft windows xp home edition wersja 2002 dodatek serwice pack 2

pentium®4 3.0Ghz 1gb ram

(Sp5fw) #2

Prawdopodobnie czeka Cię wymiana zasilacza!

(Swieca) #3

Z tego co pamietam to był wymieniany 2 miesiące temu na mocniejszy :?

(Sp5fw) #4

To powinieneś miec jeszcze na gwarancji. Takie zachowanie kompa jest typowe przy problemach z zasilaczem.

(Swieca) #5

dziekuje pieknie. Sprawdze to :slight_smile:

a jakieś inne pomysły?

(Swieca) #6

pozatym czemu tylko podczas grania?

(Grzesiu139) #7

bo wtedy komp strasznie obciążony i dużo "żre" prądu...

(Seba86mu) #8

swieca1981 , sprawdź temperatury podzespołów programem EVEREST (otwórz program, ikona Komputer, ikona Czujnik).

Jaką posiadasz kartę graficzną ? Wentylatorek na karcie graficznej sprawny ? (chyba, że w ogóle go nie masz)

(wieszak) #9

Witam,

ppm---> zarządzaj--> podgląd zdarzeń---> i zobacz co powoduje błędy. Zawsze jak coś powoduje restart to pojawia się informacja, która może pomóc w rozwiązaniu problemu.

A jak nie to ustaw sobie blue screen i jak sie tylko pojawi spisz kod błędu.

start-->panel sterowania--> system-->zaawansowane-->uruchamianie i odzyskiwanie

odptaszkuj zapisz zdarzenie do dziennika oraz ustaw mały zrzut pamięci. Jak się pojawi niebieski ekran spisz błąd i wklej nam.

(Swieca) #10

seba86mu

wentylatorki wyczyszczone. Temperatury to:

plyta główna 38 stopni c

procesor 37 stopni c

dysk twardy 36 stopni c

karta geaforce 6600 nvida 256 mb

(Swieca) #11

wieszak ustawilem lecz nie pojawia mi sie blue screen z kodem bledu przy restarcie a z tym pierwszym nie wiem o co chodzi :-x

(Lasinski Jacek) #12

swieca1981 , musisz wejść do Podglądu zarzeń, Panel sterowania > Narzędzia administracyjne > Podgląd zdarzeń.

(wieszak) #13

prawy przycisk myszy na ikonkę mój komputer i dalej tak jak napisałem. Później klik w podgląd i tam będziesz miał aplikacje , zabezpieczenia, system. Klik w którąś zakładkę i szukasz czegoś na czerwono lub żółto :smiley: . Czytasz co jest grane i może sam się domyślisz, lub wklejasz nam.

(P Grotkowski) #14

Moim skromnym zdaniem jest to albo błąd jakiejś aplikacji tak jak to stwierdzili nasi szanowni koledzy lub padnięty moduł zasilający na płycie głównej.

Pozdrawiam.

(Seba86mu) #15

Co to za zasilacz ? (producent, moc)

Najprawdopodobniej, jest to wina zasilacza.