Nagłe skoki temperatur - prośba o sprawdzenie logów w laptopie

Witam Państwa :slight_smile:

Od jakiegoś czasu mimo iż użycie procesora wynosi np. 5-10% zauważyłem nagły skok temperatur procesora oraz dysku twardego w moim laptopie. Moje temperatury na procesorze w spoczynku to było coś w rodzaju 46-48 stopni a teraz jest to 50-52 stopnie. Dysk twardy w stresie potrafi osiągnąć temperaturę 52 stopnie, a zwykle tego nie robił. Nie grywam w żadne gry - takie rzeczy zdarzały się przy np. oglądaniu filmu z youtube (i to nie 720p). Mój procesor to Intel Core i5 3210M 2,50 Ghz (Dwurdzeniowy, czterowątkowy 3MB), a więc do jakiś mega słabych raczej nie należy.

Powiedzą Państwo: “laptop pewnie brudny, do wyczyszczenia, wymiana pasty itp.” Tak to prawda, zdaję sobie z tego sprawę, dlatego w przyszłym miesiącu zamierzam go dać do czyszczenia, jednakże zanim to nastąpi chciałbym także żebyście Państwo sprawdzili moje logi bo czasem może być tak że jakiś niechciany ukryty (bo w menadżerze zadań nic złego nie widać) proces może wywoływać takie nagłe skoki temperatur (typu wirus bitcoin miner).
Zamieszczam moje logi na justpaste.it, ponieważ wklej.org nie działa.

https://justpaste.it/4ohkr FRST
https://jpst.it/1kXno - Addition
https://jpst.it/1kXnM - Shortcut

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam ^^

A nie ma to przypadkiem związku z temperaturami za oknem?

To wina ciepła na zewnątrz. 1 sierpnia włączyłem na laptopie grę BF4 i po 10 min. laptop nagle się wyłączył - nigdy wcześniej to się nie stało. Był cały gorący, myślałem, że zdechł na dobre. Laptop ostygł i można go było włączyć. Kiedy jest chłodniej gra działa bez problemów. Laptop od nowości - 3,5 roku - ani razu nie czyszczony.

W kompie od megawydajnych podzespołów ważniejsze jest dobre zasilanie i dobre chłodzenie.

Bardzo możliwe, bo jak kiedyś była również tak ciepło to albo nie zwróciłem uwagi na nagły skok temperatur albo po prostu się takie coś nie zdarzyło.

U mnie aż tak ekstremalnie nie było na szczęście. Tylko kilku stopniowy wzrost temperatury. Ja mam swojego laptopa od 2013 roku więc też już trochę lat ma. Dlatego myślę nad wyczyszczeniem go i wymianą dysku twardego oraz dodaniem 4 GB kości ram ale to za miesiąc albo dwa.

A czy ktoś może mi te logi jednak sprawdzić? ^^

W logach nic szkodliwego.Przeskanuj progr. Malwarebytes Anti-Malware http://www.bleepingcomputer.com/download/malwarebytes-anti-malware/

1 polubienie