Nagłe spadki klatek w niektórych grach

Witam.

Sprzęt:

i7 2600k

Kingston HyperX 2x2 GB 1600 MHz DDR3 CL7

Asus P8P67 LE REV 3.0

Asus GTX 560 TOP

OCZ ModXStream PRO 600W 80+ modularny.

Mój problem polega na tym, że w niektórych granych przeze mnie grach doświadczam nagłych spadków fps (3-4 jedno-sekundowespadki i spokój na moment). Z tego co udało mi się zauważyć to występują one w dokładnie tych samych momentach w grze.

Przykłady:

COD:MW3 Multiplayer - Pojedynczy spadek na pół sekundy przy pierwszym ruchu myszki po załadowaniu mapy, a potem spokój.

Warhammer 40000: Space Marine - Przy pięciokrotnym sprawdzeniu danego rozdziału w grze, spadki pojawiają się tak jak napisałem nad przykładami.

Spec Ops: The Line - To samo co w Warhammer 40000: Space Marine.

COD:MW2 Singleplayer - Spadki klatek dosłownie co 10-30 sekund. Czasem spokój na moment.

Muszę też uwzględnić to, że problem nie występuje w grach opartych na silniku Frostbite 1 i 2.

Sądzę, że problem może tkwić w RAM’ie, ponieważ po jego włożeniu do płyty głównej miałem z nim problemy w grach (po jakimś czasie rozgrywki crash gry lub BSoD), zmieniłem taktowanie z 1600 MHz na 1333 MHz i miałem spokój.

Z góry dzięki za pomoc i pozdrawiam. :wink:

Nie pomyślałeś że może mapa jeszcze się ładuje :o

Spadki wydajności dotyczą tylko tych dwóch gier czy występują też w innych? Jeżeli tylko tych dwóch to nie widzę problemu, może po prostu trzeba poczekać na patcha albo spróbować zainstalować nowe sterowniki grafiki.

Mapa ładuje się podczas ekranu ładowania, a nie po nim.

Chciałbym też dodać, że problem wcześniej nie występował.

Edit: Dodałem do listy przykładów grę COD:MW2 Singleplayer - Spadki klatek dosłownie co 10-30 sekund. Czasem spokój na moment.

Sprawdź napięcia zasilacza.

a zmieniałeś coś żeby na pulpicie zmieniały się tapety np co 10 sekund bo to obciąża też troszkę układ graficzny

Miałem i ciągle mam ustawioną Podstawową kompozycję Windows 7, więc w tym nie tkwi problem.