Nagłe spowolnienie pracy komputera

Witam, jak w temacie mój komputer zaczął nagle zamulać, dotychczas komputer sprawował się świetnie, lecz teraz każda operacja, np. otwarcie paska startu lub zamknięcie okienka GG zajmuje jakieś 2 minuty albo wcale się nie zamyka i komputer się zawiesza.

Zaczął również wyskakiwać błąd w przeglądarce “połączenie zostało zresetowane” i nie mogę wejść na żadną stronę(teraz pisze z laptopa mojego taty , posiadam router i po wielokrotnych próbach zresetowania routera, modemu, stwierdziłem, że to nic nie daje.

Rozważam sformatowanie komputera, lecz gdzieś zgubiłem moją oryginalną płytkę (windows home edition) , ale posiadam sam kod seryjny, na nalepce na komputerze.

I tutaj pytanie czy da się zrobić format na tej zasadzie, że pożyczam płytkę od znajomego, i przy formacie wpisuje kod z mojej oryginalnej nalepki?

Jeżeli nie to co mam zrobić żeby przywrócić mojego windowsa, nawet jako pirata???

Wpierw Pokaż logi z narzędzi:

OTL

Ustawiasz go tak jak na tym obrazku. otl-gmer-rsit-dds-inne-instrukcje-t370405.html

Klikasz przycisk “Skanuj”.

Pokazujesz dwa wynikowe logi OTL.txt + Extras.txt.

Na Windows Vista i 7 uruchamiamy programy z menu “Uruchom jako Administrator”.

Przed uruchomieniem powyższych narzędzi odinstaluj (jeśli posiadasz) wszelkie programy tworzące wirtualne napędy (Daemon Tools, Alcohol itp.) oraz usuń instalowany przez nie sterownik SPTD narzędziem SPTDInst z opcji Uninstall (jeśli będzie zszarzałe to OK).

Zawartość logów wklejasz na http://wklej.org/ a w poście dajesz link Zaczekaj niech spece od logów sprawdzą czy nie masz wirusów format to będzie ostatecznosć systemu bym nie sciągał z netu bo możesz sciągnąć z niespodziankami tylko pożyczył od znajomej koleżanki lub kolegi Da się rady

Postaram się zrobić to jak najprędzej, gdyż komputer jest tak zamulony, że jego włączenie trwa 15 minut, tzn. programów takich jak antywirus czy gadu-gadu - mam ich z 5 które włączają się po starcie komputera, i najmniejsza rzecz powoduje ścinę komputera co prowadzi do restartu więc chyba jedynym sensownym wyjściem jest format komputera, lecz jak juz wczesniej wpsomnialem nie mam płytki, mam sam kod seryjny.

Jak dobrze zrozumiałem 5ćiu antywirusów nie możesz mieć na jednym systemie i dlatego takie mulenie

nie chodzi mu o to że ma 5 antywirusów

chodzi mu pewnie o to że ma 5 programów uruchamiających się przy uruchomieniu systemu

np. antywirus,gg,skype,winamp,daemon-tools

ja tak zrozumiałem :slight_smile:

a 1 rada jak masz naprawdę więcej antywirusów niż 1 to usuń wszystkie tak aby pozostał 1

może być tylko 1 zainstalowany

Dodane 12.09.2010 (N) 16:43

To spróbuj powyłączać te wszystkie programy co są przy starcie systemu

Zrób tak

Menu start->Uruchom wpisz tam msconfig kliknij enter otworzy ci się okienko

wejdź do zakładki uruchamianie i tam wszystko odznacz zostaw tylko antywirusa/rzeczy co są ze sterownikami od urządzeń

i sprawdź czy nadal tak będzie …

może za dużo masz programów przy starcie systemu czy coś

Właśnie mam nową nowinkę, że mam panda antyvirus i jakis jeden który wczoraj ściągnęłęm, być może te ‘lagi’ spowodowane są właśnie tym i aktywne są obydwa jednocześnie. zaraz spróbuje.

Dodane 12.09.2010 (N) 17:16

bardzo dziękuje panowie, okazało się, że to 2 antywirusy się gryzły, odinstalowałem jeden z nich i śmiga jak marzenie, ale podczas otwierania folderów i ‘mojego komputera’ pojawia się jakiś instalator zatytułowany “Serach Settings v1.2.3”, wyłączam go lecz on i tak co otwarcie pliku włącza się sam, a gdy chcę go zainstalować to wyskakuje że nie mam jakiejś tam ścieżki, help . :roll:

Wklej logi z OTL wyżej instrukcja i po pacz w dodaj usuń programy czy nie masz zainstalowanego Ask toolbar jak masz to odinstaluj Pobierz i przeskanuj pełny scan http://www.dobreprogramy.pl/Malwarebyte … 13117.html co znajdzie to usuń ale wpierw wklej logi

OTL - http://wklej.org/id/388054/

Extras - http://wklej.org/id/388056/

oto logi. czekam na dalsze info.

Co do seriala na lapie to teoretycznie możesz z samodzielnie wypalonej płyty(tak jakby kopia zapasowa) zainstalować system, tyle że to musi być dokładnie taki sam do jakiego masz serial(również SP się powinny zgadzać/ ja miałem problem z kodem na XP SP3 a instalowałem XP SP1).

W logach nie widać żadnej aktywnej infekcji. Był tutaj Conficker i to w zwielokrotnionej liczbie, ale teraz pozostały po nim tylko bezplikowe, martwe usługi.

Zakładam, że przed skanowaniem w OTL skanowałeś się MBAM, więc wypadałoby pokazać raport z niego.

Próbowałeś go w ogóle odinstalować? W logu Extras z OTL widać go w Dodaj/usuń programy:

W białe dolne okno Własne opcje skanowania/skrypt w OTL wklej:

Uruchom to poprzez Wykonaj skrypt i zatwierdź restart.

Po restarcie wykonaj nowy zestaw logów OTL oraz pokaż raport z usuwania OTL powstały po wykonaniu powyższego skryptu.

wielkie dzięki, skrypt się nie przydał, gdyż wystarczyło odinstalować i wszystko śmiga, chociaż nie wiadomo co będzie za jakiś czas, ale póki co śmiga doskonale, wielkie dzięki za czas “:*” :stuck_out_tongue: