Nagłe spowolnienie pracy komputera


(Danioq6969) #1

Witam, jak w temacie mój komputer zaczął nagle zamulać, dotychczas komputer sprawował się świetnie, lecz teraz każda operacja, np. otwarcie paska startu lub zamknięcie okienka GG zajmuje jakieś 2 minuty albo wcale się nie zamyka i komputer się zawiesza.

Zaczął również wyskakiwać błąd w przeglądarce "połączenie zostało zresetowane" i nie mogę wejść na żadną stronę(teraz pisze z laptopa mojego taty , posiadam router i po wielokrotnych próbach zresetowania routera, modemu, stwierdziłem, że to nic nie daje.

Rozważam sformatowanie komputera, lecz gdzieś zgubiłem moją oryginalną płytkę (windows home edition) , ale posiadam sam kod seryjny, na nalepce na komputerze.

I tutaj pytanie czy da się zrobić format na tej zasadzie, że pożyczam płytkę od znajomego, i przy formacie wpisuje kod z mojej oryginalnej nalepki?

Jeżeli nie to co mam zrobić żeby przywrócić mojego windowsa, nawet jako pirata???


(ahonen97) #2

Wpierw Pokaż logi z narzędzi:

OTL

Ustawiasz go tak jak na tym obrazku. otl-gmer-rsit-dds-inne-instrukcje-t370405.html

Klikasz przycisk "Skanuj".

Pokazujesz dwa wynikowe logi OTL.txt + Extras.txt.

Na Windows Vista i 7 uruchamiamy programy z menu "Uruchom jako Administrator".

Przed uruchomieniem powyższych narzędzi odinstaluj (jeśli posiadasz) wszelkie programy tworzące wirtualne napędy (Daemon Tools, Alcohol itp.) oraz usuń instalowany przez nie sterownik SPTD narzędziem SPTDInst z opcji Uninstall (jeśli będzie zszarzałe to OK).

Zawartość logów wklejasz na http://wklej.org/ a w poście dajesz link Zaczekaj niech spece od logów sprawdzą czy nie masz wirusów format to będzie ostatecznosć systemu bym nie sciągał z netu bo możesz sciągnąć z niespodziankami tylko pożyczył od znajomej koleżanki lub kolegi Da się rady


(Danioq6969) #3

Postaram się zrobić to jak najprędzej, gdyż komputer jest tak zamulony, że jego włączenie trwa 15 minut, tzn. programów takich jak antywirus czy gadu-gadu - mam ich z 5 które włączają się po starcie komputera, i najmniejsza rzecz powoduje ścinę komputera co prowadzi do restartu więc chyba jedynym sensownym wyjściem jest format komputera, lecz jak juz wczesniej wpsomnialem nie mam płytki, mam sam kod seryjny.


(ahonen97) #4

Jak dobrze zrozumiałem 5ćiu antywirusów nie możesz mieć na jednym systemie i dlatego takie mulenie


(pakierhakierxd) #5

nie chodzi mu o to że ma 5 antywirusów

chodzi mu pewnie o to że ma 5 programów uruchamiających się przy uruchomieniu systemu

np. antywirus,gg,skype,winamp,daemon-tools

ja tak zrozumiałem :slight_smile:

a 1 rada jak masz naprawdę więcej antywirusów niż 1 to usuń wszystkie tak aby pozostał 1

może być tylko 1 zainstalowany

-- Dodane 12.09.2010 (N) 16:43 --

To spróbuj powyłączać te wszystkie programy co są przy starcie systemu

Zrób tak

Menu start->Uruchom wpisz tam msconfig kliknij enter otworzy ci się okienko

wejdź do zakładki uruchamianie i tam wszystko odznacz zostaw tylko antywirusa/rzeczy co są ze sterownikami od urządzeń

i sprawdź czy nadal tak będzie ...

może za dużo masz programów przy starcie systemu czy coś


(Danioq6969) #6

Właśnie mam nową nowinkę, że mam panda antyvirus i jakis jeden który wczoraj ściągnęłęm, być może te 'lagi' spowodowane są właśnie tym i aktywne są obydwa jednocześnie. zaraz spróbuje.

-- Dodane 12.09.2010 (N) 17:16 --

bardzo dziękuje panowie, okazało się, że to 2 antywirusy się gryzły, odinstalowałem jeden z nich i śmiga jak marzenie, ale podczas otwierania folderów i 'mojego komputera' pojawia się jakiś instalator zatytułowany "Serach Settings v1.2.3", wyłączam go lecz on i tak co otwarcie pliku włącza się sam, a gdy chcę go zainstalować to wyskakuje że nie mam jakiejś tam ścieżki, help . :roll:


(ahonen97) #7

Wklej logi z OTL wyżej instrukcja i po pacz w dodaj usuń programy czy nie masz zainstalowanego Ask toolbar jak masz to odinstaluj Pobierz i przeskanuj pełny scan http://www.dobreprogramy.pl/Malwarebyte ... 13117.html co znajdzie to usuń ale wpierw wklej logi


(Danioq6969) #8

OTL - http://wklej.org/id/388054/

Extras - http://wklej.org/id/388056/

oto logi. czekam na dalsze info.


(Lukaszk 89) #9

Co do seriala na lapie to teoretycznie możesz z samodzielnie wypalonej płyty(tak jakby kopia zapasowa) zainstalować system, tyle że to musi być dokładnie taki sam do jakiego masz serial(również SP się powinny zgadzać/ ja miałem problem z kodem na XP SP3 a instalowałem XP SP1).


(deFco247) #10

W logach nie widać żadnej aktywnej infekcji. Był tutaj Conficker i to w zwielokrotnionej liczbie, ale teraz pozostały po nim tylko bezplikowe, martwe usługi.

Zakładam, że przed skanowaniem w OTL skanowałeś się MBAM, więc wypadałoby pokazać raport z niego.

Próbowałeś go w ogóle odinstalować? W logu Extras z OTL widać go w Dodaj/usuń programy:

W białe dolne okno Własne opcje skanowania/skrypt w OTL wklej:

Uruchom to poprzez Wykonaj skrypt i zatwierdź restart.

Po restarcie wykonaj nowy zestaw logów OTL oraz pokaż raport z usuwania OTL powstały po wykonaniu powyższego skryptu.


(Danioq6969) #11

wielkie dzięki, skrypt się nie przydał, gdyż wystarczyło odinstalować i wszystko śmiga, chociaż nie wiadomo co będzie za jakiś czas, ale póki co śmiga doskonale, wielkie dzięki za czas ":*" :stuck_out_tongue: