Nagle spowolniony komputer

Witam wszystkich zaglądających tu forumowiczów, chciałbym prosić Was o rozwiązanie dla mnie problemu jakim jest “Nagle spowalnianie komputera w grach i rzadziej w użytkowaniu, surfowaniu po internecie”

 

Kiedy przykładowo odapalam jakaś gierkę, która pare dni temu śmiagała w 100% teraz nagle po chwili grania, dysk twardy? zaczyna cos wydawać z siebie odgłosy (jak modem/router, który szuka IP po restarcie) i wysępują chwilowe przycinki i za chwile to ustaje i tak cały czas co pare chwil. Przeskanowałem kompa takimi programami jak CCleaner, TuneUP, Advanced System Care, Malwarebytes Anti-Malware. Wyczyściłem kompa od środka (dokładnie) oraz wymieniłem wczoraj pastę na procku. Dodam, że sprawdzałem w programie HDD Health jak trzyma się mój dysk i zanotowałem tam odczyt 98% sprawności i temperatury bardzo niskiej.

 

Na prawdę nie mam pojęcia co sie dzieje z tym kompem czy to na prawde ten dysk twardy bo z tego, co wyczytałem w tym artykule http://www.alldatarecovery.pl/objawy-uszkodzonego-dysku-twardego/ to podpunkt 1. 1. Dysk wydaje dziwne dźwieki (piszczy, ćwierka, stuka, klika, zgrzyta) . Przyczyną jest najprawdopodobniej uszkodzenie mechaniczne… zgadza się.

 

Czekam na waszę opinie i propozycje rozwiązania błędu, sprzęt:

 

Intel ® Pentium ® 4 CPU 3.00Ghz

3.00Ghz 2GB RAM

Nvidia GeForce 8500 GT 512mb RAM

 

 

 

 

Jakie temperatury procka i karty wstaw ss i w jakie gry grasz ?

 

 

NBA 2K13 (chodzi normalnie na srednich opcjach video)

CS 1.6

Temperatury zrobione podczas gry ? Włącz program hw monitor pograj ok 10 minut i wstaw ss z tego programu

PRZED

 

 

PO 10 MIN GRANIA (NBA 2K13)

 

Jest coraz gorzej. Cały czas sie teraz tnie i dźwięk nie ustępuje prawie w ogóle. Przypominam, ze pare dni temu wszystko było ok. W cs 1.6 to samo. Próbowałem cofnać system ale nic to nie zmienia ponieważ mój komputer nie chce mi cofnać tego systemu do żadnego z danych dni, po przywracaniu wyskakuje informacja, że przywracanie nie było mozliwe i, ze zadne z ustawien nie zostało zmienione.

Przeskanuj dysk programem HD Tune.

Temperatury prawidłowe, stawiałbym właśnie na dysk.

Przeskanowalem - zero błędów.

Wstaw ss z zakładki health.

Jeśli dobrze zrozumiałęm kolegę i jego dysk faktyznie zgrzyta, piszczy i jakby stuka to przyczyną tych problemów będzie raczej zepsuty dysk.

Nie podobają mi się jednak napięcia zasilacza. Pożycz od kolegi i podłącz go, testuj przez kilka godzin, może to przez słabe napięcia.

Szukam dalszych rozwiązań. Póki co nie mam możliwości załatwienia innego zasilacza.

Sprawdz miernikiem-http://forum.dobreprogramy.pl/pomiar-standardowych-napi%C4%99%C4%87-na-zasilaczu-t54280/

 

Jeśli chodzi o dysk -Uruchom- CrystalDiskInfo- zmień ustawienia (Funkcje, Advanced Feature, Wartość Raw i ustaw 10 [DEC]) pokaż  okno z programu wszystkie parametry

Wg. mnie- dysk ma 21012 godzin pracy to bardzo dużo,ten S.M.A.R.T-nie pokazuje uszkodzeń mechanicznych.Poza parametrami 01-wskazuje na częstość sprzętowych błędów odczytu, które wystąpiły podczas odczytu danych z powierzchni dysku. Wysokie wartości wskazują na problem z powierzchnią dysku lub głowicami odczytu/zapisu.

 

Oraz C7-UltraDMA CRC Error Count

 

Bad sectorów dysk nie ma, zasilacz sprawdzałeś miernikiem? napisz jaki to zasilacz