Nagle wszystkie gry 3D przestały chodzić

Witam

W sobotę wieczorem grając sobie kolejny meczyk w mw3 nagle gra zaczęła strasznie spowalniać no i się zacięła.Pomyślałem sobie,że to może wina gry(bo zdarzały się już takie rzeczy),ale szybko okazało się ,że każda gra 3d(jak Skyrim,Modern warfare 3) nie chodzi.

Tzn włącza się przeważnie menu,ale gdy gra się załaduje to jest czarny ekran,albo jak się włączy to od razu zawiecha i grafika się kaszani i laguje i trzeba przeważnie restart zrobić,albo komputer sam się restartuje(blue screen).Czasem jest tak,że już menu się zawiesza.

Podejrzenie pada na kartę graficzną nvidia geforce 8800gt 512 mb.Sprawdzałem pracę wiatraków,wszystkie chodzą.Sterowniki przeinstalowałem już z kilka razy i nic(nawet różne wersje).

Co ciekawe wszystko inne chodzi bez zarzutów(internet,you tube,filmy,programy,a nawet gry pod dos i java)

Wirusów też nie ma(sprawdzone)

Błąd jaki wyskakuje w raporcie błędów(po blue screenie) to:

sygnatura błędu:

BCCode : 100000ea BCP1 : 89BC6DA8 BCP2 : 8845D420 BCP3 : B84E3CBC

BCP4 : 00000001 OSVer : 5_1_2600 SP : 3_0 Product : 768_1

treść raportu o błędach

pliki:

C:\DOCUME~1\WACICI~1\USTAWI~1\Temp\WERbfdb.dir00\Mini031812-01.dmp

C:\DOCUME~1\WACICI~1\USTAWI~1\Temp\WERbfdb.dir00\sysdata.xml

Specyfikacja komputera(którego używam bezproblemowo od 5 już lat):

Winows xp home edition service pack 3

zasilacz-chieftec zaschi560 cft560a-12c(560w),aktywne pfc

obudowa-coolermaster elite 331 rc-331-kkn1-gp czarna

karta graficzna-geforce pci evga 8800gt 512mb

dysk twardy-seagate 250bg barracuda ata/300 16 mb

pamięć-ddr2 2x1g pc-800 ocz platinum cl4 5-4-15

płyta główna-gigabyte ga-m56s-s3(nvidia nforce 560)ddr2,pci-e,fw

procesor-amd athlon 64 x2 ee 5000+ box(socket am2,64bit,65w)

nagrywarka-pioneer dvd 212 sata bulk black

496fee8827a1fd01.jpg

Według mnie zwyczajnie padła Ci grafa. Po 5 latach to nic nadzwyczajnego. To, że w 2D wszystko działa prawidłowo też niczym nadzwyczajnym nie jest. Jeśli masz możliwość - sprawdź z inną, sprawną w 100% kartą grafiki - według mnie po podmianie wszystko będzie hulać bezproblemowo…

:roll:

Na potwierdzenie brak obsługi gier 3D wejdź: start/uruchom/dxdiag/zakładka ekran/ i są możliwe do wykonania testy: DirectDraw i Direct 3D .Jeśli drugi jest wyłączony albo wyblakły bez możliwości zrobienia testu to jest potwierdzenie problemu. Jak jest wyświetlane wyłącz na obu testach to by potwierdzało zepsucie grafiki. Ja miałem podobny przypadek ale przeinstalowanie sterów od grafiki czyli odinstalowanie wyczyszczenie w trybie awaryjnym driver cleanerem i zrobienie czystej instalacji pomogło. Jeszcze można spróbować zainstalować jeszcze raz dirext-a ale jak grafa nie wpełni sprawna to nie pomoże.

Tak więc w menu ekran na obu testach jest wyświetlone ,wyłącz’’ .

Możliwość zrobienia obu testów była.

na dole w uwagach stwierdzono brak uwag …

To chyba potwierdza że coś nie tak z grafiką. Zostaje sprawdzić na innej grafice a tą co jest aktualnie na innym kompie na potwierdzenie częsciowego uszkodzenia. Bo jesli na drugim dobrze by się okazało to płyta główna by odgrywała rolę coś się porobiło. Jeszcze nie jest przesądzone która część ale grafika jest pierwsza w kolejce. W warunkach domowych to dojście przyczyny przez podmianę.