Nagłe wyłączanie komputera Windows 10


(Rometogar89) #1

Witam. Mam problem z wyłączaniem się komputera na systemie Windows 10. Dodam że czyściłem komputer w środku, ponieważ było pełno kurzu nawet nałożyłem nową pastę pod chłodzenie procesora, każda część była dokładnie czyszczona. Komputer: 8GB RAM DDR2 800MHz, Intel Core 2 Duo e4600 2.4GHz, Nvidia Geforce GT 730 2GB GDDR5. Wcześniej miałem windowsa 7 i też się to zdarzało ale bardzo rzadko. Zasilacz jest prawie nowy ma zaledwie 4 miesiące, system był instalowany wczoraj, czyszczony na bieżąco ccleanerem i zainstalowany antywirus ESET Nod32 9. System chodzi płynnie i bardzo szybko nie zacina się po czyszczeniu komputera. Dodam że przed czyszczeniem strasznie się zacinał i bardzo wolno chodził, sterowniki do karty najnowsze. Pobrałem nawet program HWMonitor do sprawdzenia temperatury podzespołów i temperatura procesora jeśli nie jest obciążony i użytkowany normalnie wynosi 35°C-48°C natomiast przy większym obciążeniu nie przekracza 58°C, waha się 51°C-58°C, wcześniej przed czyszczeniem osiągał nawet temperaturę 85°C i utrzymywała się od 80-85. Temp. karty 34°C, System 40°C, dysk twardy 36°C. Tutaj zamieszczam fotki z programu HWMonitor:

 

http://www12.zippyshare.com/v/5wo26yuR/file.html

 

http://www44.zippyshare.com/v/tIzuFhWL/file.html

 

 


(Rometogar89) #2

Podejrzewam jeszcze, że może to być zasilacz, ponieważ czytałem że jest to jeden z najgorszych czyli Whiteenergy ATX 500W. Czy to może być powód?Przecież mam go tylko 4 miesiące.


#3

Zasilacz też może być powodem. Masz jeszcze zasilacz sprawny, który był wcześniej zamontowany, przed kupnem nowego zasilacza?


(Rometogar89) #4

Niestety nie mam, bo tamten się spalił.  Problem rozwiązałem wyłączając w opcjach zasilania szybki start. 


(daras28-82) #5

Całkiem logiczne, szybkim startem wyłączyłeś szybki stop.

Obstawiam że problem niebawem wróci.