Nagle wylaczanie sie kompa!

(Rysiek121) #1

Po jakims czasie pracy komputer potrafi mi sie wylaczyc!! Zasilacz strasznie sie grzeje!! Czy to moze byc wina zasilacza?? Moj komputer:::

Amd Sempron 2800+ na Asus A7V600-X Kt 600\ 512 RAM 400 MHz\ His Radeon 9200 SE 128Mb i zasilacz 350 watt No name (niestety ale planuje zmiane jezeli to bedzie wina zasialcza!! Pomozcie bo boje sie zeby czegos nie spalic!! :frowning: :frowning: :frowning:

(Kuz5) #2

Oczywiście że może to być wina zasilacza.

Podaj jaką masz temperature procka

(Rysiek121) #3

Zapomnialem podac ze mam pentagrama QC 80-Cu na najnizszych obrotach mam po wylaczeniu NFS Underg. 2 52\54 st.

(Chees) #4

Na bank zasilacz. Jask najszybciej wymien :wink:

(Dewid) #5

Spokojnie, o jakiej mocy masz zasilacz??

(Bażant) #6

Na bank coś ci się przegrzewa, mojemu koledze też się wyłancza komp po jakimś czasie, ale baran nie chce mnie słuchać żeby dać lepsze chłodzenie prockowi 75*C :shock: Czekam kiedy mu się spali :smiley:

(Roseng) #7

Bażant spoko ja tez czekałem ale bardziej wynikało to z mojej niewiedzy i niechęci sprawdzenia dlatego sie spaliło, jego tez to czeka. Moim zdaniem to raczej wentylator na procku, miałem identyczne objawy chodził jakąs godzine czy 2 i zaczął sie resetować z niebieskim ekranem potem juz było za późno bo w konu sie zresetował i juz sie nie uruchomił(procesor spaliłem:(). Także radze sprawdzić wszystko chyba ze chcesz mieć przymusowy upgrade komputera:):slight_smile:

(zciwo) #8

Miałem podobnie.Możliwe, że wystarczy wyczyścić radiator na procesorze, bo kurz może przeszkadzać w chłodzeniu go.Pędzelek suchy i odkurzasz :slight_smile:

(Spectatorx) #9

Nieeeeeeeeeeee! !!

(Damian) #10

Ale zauważ że:

Także w tym przypadku będzie to problem z zasilaczem, chociaż przez zasilacz płyta też już mogła się wysypać.

(Rysiek121) #11

Mam nowego tygodniowego Pentagrama QC-80 Cu zasilacz mam 350 wat no name. Ale najgorsze jest to ze dalem go do znajomego do serwisu i u niego temp na min obr. 35 (w stresie) a u mnie 53!! I w serwisie chodzi dzis od 8 godziny do teraz i nic zadnego restartu zadnego wylaczenia kompa wszystko ok!! zaczyna m sie "denerwowac"! !!

(Roseng) #12

wentylator na procku, spradz to, wyczysc odkurzaczem jak ktos wczesniej mowil bo kurz nize przeszkazdac w kreceniu.

(:: MARIO ::) #13

dobra rada dla gimi14 , po ilości tematów, powiem Ci szczerze, zacznij czytać o OC, bo sobie uszkodzisz kompa, i bedzie płacz! Widać po wypowiedziach, ze coś modzisz, ino niebardzo Ci wychodzi!