Nagłe wyłączanie się laptopa LG R-700

Witam! Mam problem z nagłym wyłączaniem się laptopa LG R-700. Niestety nie jest to związane z przegrzewającym się sprzętem (temperatura jest ok), jak myślałem na początku. Laptop wyłącza się czasami po wielu godzinach pracy, a czasami dopiero po 2 minutach pracy. Co dziwne wyłącza się również kiedy nie jest na moich kolanach,ale także gdy stoi nieruchomo na stole. Myślałem również, że jest to problem z zasilaczem, ale parę razy wyłączył się będąc tylko na baterii.

Wirusy i inne można wykluczyć, ponieważ nie jest to związane z software. Skończyły mi się pomysły co z tym zrobić, dlatego proszę tutaj o pomoc. Używam Windows 7 Pro 32 Bity i mam wszystkie aktualizację.

cóż ja bym obstawiał mikropęknięcie płyty głównej, czyli uszkodzona płyta główna, a po tym wyłączeniu nie ma problemów z ponownym włączeniem ?

Zrób test pamięci programem MemTest86+. Zobacz też odczyt SMART dysku twardego (np HDTune).

Muszę go odpiąć od zasilania (ew. wyciągnąć baterię) na 1 sekundę i wszystko mogę normalnie włączyć.

Ok pobieram i rezultaty wrzucę tutaj.

To może (ale nie musi) wskazywać na awarię zasilania w sekcji procesora na płycie głównej

to może być wszystko ale jedno jest na 99% jest to problem płyty głównej :P, a czy to ścieżki czy sekcja zasilania (power managment) czy chipset (zimne luty) tego nikt Ci nie powie poza dobrym serwisem i zaawansowaną diagnostyką

Co w takim przypadku mam zrobić? Testowałem zapis na dysk i zauważyłem, że mam kilka bad sektorów. W momencie testów znowu się wyłączył.

to jest jeszcze nadzieja, że to wina dysku :slight_smile: albo kontrolera, wyjmij dysk i wrzuć jakieś inne testy (memtest) linuxa live cd odpal itd.

z drugiej strony nie widziałem jeszcze dysku z badami, który powodowałby wyłączanie komputera (bez jakiegoś błędu bsod) ale trzeba to sprawdzić.