Nagłe wyłączenie komputera - Windows XP

(C806467) #1

Mój problem przedstawia się następująco. Dwukrotnie, podczas oglądania jakichś głupot w serwisie tvn.pl albo vod.onet.pl (nie pamiętam, który) wyłączył mi się komputer. Miało to miejsce w przeciągu nie dalej jak pięciu minut od uruchomienia tego. Początkowo myślałem, że w końcu naszą przestarzałą energetykę dopadła śmierć technologiczna i mamy 40 stopień zasilania, ale w tym celu włączyłem lampkę solną. Gdy ponownie komputer się wyłączył, to lampka wciąż się świeciła.

Problem nie istnieje w przypadku odtwarzania w tle zasobów z youtube, a przynajmniej nie miało to miejsca w przeciągu ostatnich dwóch godzin. Przed zdaje się trzema laty miałem podobny problem, polegający na wyłączeniu i ponownym uruchomieniu komputera, przy czym częstotliwość tego typu incydentów wzrastała i w zasadzie była głównie zależna od odtwarzania czegoś, a później także włożenia płyty do napędu.

Problem niejako sam się rozwiązał po wymianie zasilacza, gdzie dawcą był inny komputer i sformatowaniu dysku C i ponownym zainstalowaniu systemu. W zasadzie przez to nie wiem teraz, czy to jest wina zasilacza czy systemu. Z innych informacji, które mogą się przydać - komputer nie jest nowy, albowiem ma około dziewięciu lat.

Ktoś ma jakiś pomysł? Oczywiście sugestie bym zakupił nowy komputer nie wchodzą w grę. Użytkowanie Windowsa 7 zakrawa jak dla mnie na lekki masochizm. O Viście już nie wspominając.

(Johny) #2

Podaj jaki masz zasilacz marka jaka,zwróć też uwagę,czy środek nie jest zakurzony,możliwe,że wentylatory są zakurzone i całość się przegrzewa,możliwe,że zasilacz pada

(C806467) #3

Sprzątam w miarę regularnie. W pomieszczeniu w którym stoi komputer raz w tygodniu, zaś sam komputer rozkręcam i odkurzam raz na miesiąc. Jak sprawdzić markę zasilacza?

(Johny) #4

Co na nim pisze i jaka jest jego moc,czy to jest Logic,Mustang,itd.,bo może być z czarnej listy i jego żywot po latach dobiega końca,nie wyrabia z mocą i komputer ci się wyłącza,jeśli rozkręcasz komputer,podaj co pisze na zasilaczu