Nagłe wyłączenie się komputera i komunikat „Reboot and select proper boot device or insert boot media in selected boot device and press a key”

Witam mam problem nagle komputer się wyłączył i wyskoczył komunikat
„Reboot and select proper boot device or insert boot media in selected boot device and press a key”
Sprawdziłem wszystkie wtyczki dysk czyta i nw o co chodzi

Masz jeden dysk, czy może 2? Np. SSD? Bo widzę jakiegoś Seagate i napęd tylko.

Dwa

Musisz ustawić w biosie dysk na którym masz Windows lub inny system .

Nic nie zmieniałem w ustawieniach więc raczej samo się nagle nic nie przełączyło

A widzi oba dyski w biosie? Widzę tylko 1 a drugi?

A w BIOSie widoczny jest tylko HDD, Seagate i napęd. Albo dysk się odłączył, albo padł.
A zobacz jaka marka dysku SSD. ADATA i GoodRam bardzo lubią tak nagle znikać. Potem się pojawiają i znowu znikają.

A co jak dysk padł? Poodpinalem wszystkie wtyczki od dysku i przy pierwszym włączeniu go czyta aale nadal wyskakuje błąd po przejściu do ustawień i resecie dysk znika


Odłączyłem SSD poprzepinalem ten gdzie jest system ale nadal błąd

No to masz dwa wyjścia :

  1. Pobrać Windows Live i z jego poziomu sprawdzić czy da się coś zrobić z dyskiem ( jeśli padł to eko port ).
  2. Kupić nowy i zainstalować Win od nowa :unamused:

No ale skoro go czyta to chyba nie padł

Podłącz jeden z dysków zamiast napędu.

No to mamy 3 opcje :grin:

Widzi ale Windows "nie wstał " :unamused:

Odłączyłem napęd i podpiąłem tam ssd komputer zaczął się normalnie włączać ale zrobił się czarny ekran bez niczego słychać jak chodzi ale nic nie wyświetla

Nadal błąd ;/
"Pobrać Windows Live i z jego poziomu sprawdzić czy da się coś zrobić z dyskiem ( jeśli padł to eko port ). "
Jak to zrobić jak komputer się nie włącza

Wejdź w BIOS, poszukaj ustawień kontrolera, będzie pewnie compatible lub ATA i zmień na AHCI.

Może zresetował się BIOS i zresetowało ustawienia. dysku

Dyski są oba HDD, nie SSD.

Do biosu możesz wejść to i do Boot Menu .

Np.Hirens Boot CD , WinPE 10-8 Sergei Strelec itd.

Chyba zbyt skomplikowane to dla mnie

Przypuszczam, że czarny ekran jest dlatego, że startuje w trybie ATA i wywala się sterownik AHCI.
Dlatego zacząłbym od zmiany ustawienia.

No to zapodaj zdjęcia biosu .