Nagłe wyłączenie się komputera

Witam serdecznie wszystkich tutaj zebranych, potrzebuję waszej pomocy, ponieważ już nie wiem co mam robić, od jakichś 4 dni mój komputer wariuje i dostaje dosłownie małpiego rozumu, zaczęło się pięknego wieczora, kiedy to wraz z kolegami graliśmy w csa uruchomiony tzw mm mapa się ładuje, nagle trach komputer się wyłączył myślę pewnie znowu przepięcie prądu bo ostatnio miałem ze 3/4 z powodu burzy, no więc uruchamiam komputer od nowa wchodze na serwer wszystko działa fajnie następnego dnia sytuacja się powtarza, pytam się więc reszty domowników czy u nich też na chwile zgasł prąd okazuję się, że nie tak więc patrze na wiatrak od zasilacza (pare razy juz byl “zapchany” kurzem przez co tez mialem taki problem) no ale tam czysto, nic sie nie dzieje, wlaczam komputer od nowa i tym razem już się wejść na serwer nie udało, ponieważ sytuacja powtarza się natychmiastowo po raz drugi, od tamtego czasu cały czas, gdy tylko chcę wejść na jakiś oficjalny serwer CS w trakcie ładowania mapy mój komputer nagle wyłącza się i uruchamia ponowie, w dzienniku zdarzeń błąd występuje jako kernel-error 41, próbowałem czyścić grafike, procesor, nawet sam zasilacz, typowym domowym sposobem tj pałeczki do uszu, ponieważ niestety skompresowanego powietrza nie mam, dodam iż ten problem występuje tylko w csie, wiedzmin 3 na najwyzszych dziala bez problemu, battlefield hardline, league of legends, fifa 17 w żadnej z tych gier nic się nie dzieje tylko w tym nieszczęśliwym csie, wczoraj aktualizowałem win7 i stwierdzilem ze sprobuje zaktualizować się do win 10 i może to coś da, niestety nic to nie zmieniło, csa przeinstalowywałem już ze 3 razy również to nic nie daje, proszę pomóżcie

SPECYFIKACJE KOMPUTERA:
Procesor : Intel Core i5-7400
Karta graficzna: Sapphire Radeon RX 480 Nitro+ (po tych problemach robiłem jej overclocking, ale nic to nie dało)
Zasilacz: Zasilacz Thermaltake TR2 450W

podczas wyłączania się komputera obserwowałem temperatury grafiki i procesora
i procesor miał koło 55/60 stopni na rdzeniu
​a grafika miała 51 stopni

To wygląda raczej na problem CSa, nie kompa i systemu.

Forum CSa i zadaj pytanie lub muszą się wypowiedzieć gracze CSa.

Może sterownik grafiki się CSowi nie podoba? zmień i test.

Do deinstalacji użyj tego programu.

Sprawdź temperatury w HWMonitor podczas gry

no ale skoro mialby to byc problem cs a nie kompa to czemu wylacza sie tylko przy wybranych rozgrywkach a nie wszystkich

Masz odpowiedź - w sumie sam sobie odpowiedziałeś!!!

tylko przy wybranych rozgrywkach

Nie mam pojęcia - może pobaw się opcjami w grze i zapytaj graczy na Forum, ja nie gram w CSa, to nie odpowiem. Może serwer? inne?

Tutaj może leżeć problem gdy masz sterownik starszy niż 16.7.1 (Radeon Software Crimson Edition). Ten model Radeona zasłynął bowiem z wysokiego poboru prądu, przekraczającego możliwości portu PCI-E x16 i złącza zasilającego PEG 6-pin. To w kumulacji z budżetowym zasilaczem z grupową regulacją napięć mogłyby się mścić brakiem stabilności.

Niestety wczoraj zaktualizowalem sterownik grafiki i dalej to samo, żeby było śmieszniej dzisiaj nie wiem co się stało ale nagle mój komputer nie może połączyć się z moim internetem mobilnym, programu od mobilnego nagle ogólnie nie otwiera wcale a gdy próbuje się z nim połączyć przez windowsa, ten nie radzi sobie i pokazuje komunikat, że nie mógł połączyć się z siecią, z telefonu internetu też nie mogę udostępnić bo telefonu nie odczytuje jak urządzenia usb, tylko jako urządzenie tylko i wyłącznie do ładowania