Nagłe zacięcie się systemu


(Xirate) #1

Witam.

Mam niemały problem najprawdopodobniej spowodowany moim 400 GB dyskiem. Otóż jeżeli dłużej posiedzę przed kompem dysk zaczyna się restartować (przynajmniej takie wydaje dźwięki) i system po takich 5-6 restartach się zacina całkowicie że pomaga tylko dłuższe przytrzymanie przycisku POWER. Teraz nawet kiedy dysk jest podłączony i odpalam kompa to ładuje pulpit itd. ale zacina się i np. jeśli najadę na "start" pojawia się klepsydra ale tak mogę czekać 2 dni i nic się nie stanie. Wiecie może co to może być?


(Bdogieros) #2

możliwe, że dysk uszkodzony, ale lepiej najpierw zaktualizuj sterowniki do płyty głównej


(WSJD) #3

Jaki system ? Windows 7 ? Może ustawione jest oszczędzanie energii i dysk po określonym czasie wyłącza się... Jeżeli jest potrzebny, to uruchamia się, ale zawiesza system. Można ten czas wydłużyć i problem zostanie zniwelowany. :slight_smile:


(Xirate) #4

Niee Win XP SP3. Ale wcześniej było tak jak twierdzi @UP po 20 - 30 min dysk wyłączał się (taki dźwięk przynajmniej był) i gdy np. uruchomię grę, która jest na tym dysku od razu słychać że się jakby dysk włącza. Zrobiłem ChkDsk i nic nie pomogło. Nikt nie wie co to może być?

-- Dodane 17.02.2011 (Cz) 20:46 --

Może w ostateczności format?

-- Dodane 19.02.2011 (So) 16:55 --

Kurczę, nikt nie wie co to jest?