Nagłe zacinanie się gier

Witam wszystkich chetnych do pomocy. Otóż zmieniłem karte graficzna(z radeona 9250na hd2400) i mialem problem z instalacjąautomatyczną bo poprostu wyskakuja błędy więc instaluje je przez instalację windosowskie. Wszystko jakoś zainstalowałem i gram w CS:S i wszystko ok bez zadnego zaciecia na max detalach (i raz na 5 do kilku godzin) nagle sie zacina i czarny ekran i nic nie da sie zrobic! to samo z zwykla gra soldat(żal.pl) nagle obraz staje w miejscu i nie moge nic poradzić tylko reset. IInformuje ze instalowałem juz sterowniki do płyty głównej itp. lecz to nic nie dało a jak instalowalem stery do HDMI to wyskakiwal błąd o awari systemu(lecz system co wazne odzyskał sprawnosc) i jakies 2 pliki lecz nie pamietam co tam pisało. Jeśli ktoś wie co zrobić to bardzo bym prosił o pomoc. dziekuje

Prawdopodobnie kwestia sterowników. Jeśli to wersja pod AGP to wszystko jasne. Zainstaluj najnowsze sterki, najlepiej OMEGI - http://www.omegadrivers.net/ati.php

tak mam agp zobacze te stery

a ktore wybrac z tej listy ?

http://www.omegadrivers.net/ati_winxp.php

Dowolne źródło. To jest lista serwerów-luster z których możesz pobrać najnowszą wersję.

Jeśli nie to co wyżej, to ew. zasilacz, bądź chłodzenie.

Też bym podejrzewał temperaturę. W Evereście Ultimate (komputer->czujnik) daj odczyty, kiedy znowu pojawią się problemy.

konrads6 , odinstalowałeś stare sterowniki ?

tak odinstalowałem (od gforasa xD) temeratury

Pole Wartość

Właściwości czujnika

Typ czujnika ITE IT8705F (ISA 290h)

Typ czujnika procesora graficznego Diode (ATI-Diode)

Temperatury

Płyta główna 13 °C (55 °F)

Procesor 38 °C (100 °F)

Aux 52 °C (126 °F)

GPU Diode 41 °C (106 °F)

Seagate ST3160815AS 35 °C (95 °F)

Wentylatory

Procesor 893 RPM

Wartości napięć

Napięcie rdzenia procesora 1.34 V

+2.5 V 2.74 V

+3.3 V 2.96 V

+5 V 5.16 V

+12 V 10.62 V

+5 V podczas wstrzymania pracy 3.20 V

zaraz zainstaluje ta omege. Narazie dziekuje za pomoc

Sprawdź koniecznie napięcia w biosie, gdyż odczyty (3.3 oraz 12V) są poniżej jakichkolwiek norm.

Być może są przekłamane, dlatego sprawdź.

To jest odczyt z everesta home, czy ultimate?

ultimate , ja sie do biosu nie dotykam (bo jeszcze zepsuje kompa ;/) i sterowniki omegi nie chciały mi się zainstalować:

thumb_a6e23d27.jpg

i tak jeszcze z 5 wyskoczyło

Możesz zepsuć kompa, jak tam nie wejdziesz. Napięcie 12V powinno mieć minimalnie 11,40 V (u Ciebie 10.62). Napięcie 3.3V, ma minimum 3,14 V (u Ciebie 2.96 V). Tak mówi norma ATX, a zatem coś może się dziać bardzo złego z zasilaczem.

Wejdź do biosu (klawisz DEL przy starcie komputera). W biosie wybierz PC Health Status. Odczytaj dane, wyjdź klawiszem ESC.

ok to podaj mi dokladna instrucje do mojego biosu Nazwa płyty głównej Biostar P4M80-M7

a moj zasilacz 400w atx zmienilem miesiac temu z 300icom wiec nie wiem po co mam znowu wymeiniac zasilacz

PS:a zasilacz ma wplyw na instalacje sterownikow omegi ? :oops:

Pełna instrukcja Biosu

Klawiszami strzałek najedź na PC Health Status, potem enter, spisz wszystkie dane, wciskaj esc, aż wyjdziesz (może się Ciebie zapytać, czy na pewno, wtedy daj Y (od YES)).

PS Ja nie mówię, że Masz już zmieniać zasilacz, ja mówię, abyś sprawdził, czy wszystko jest dobrze.

PS2. Jaki to zasilacz: firma, model?

PS3. Zasilacz wpływa na stabilność.

ok. ta tylko zeby ta instrukcja byla jeszcze po polsku

Zasilacz: ATX 400 POWER SUPPLY (na 300 icom mi sie sam resetował)

ok mam wyniki z biosu:

CPU VCORE 1.34V (zmienia sie raz na 1.32)

+3.3V 2.92V

+5.0V 5.21V

Battery 3.20V

CPU TEMP 56c

pomoze ktoś ? (wiem ze to niedozwolone ale juz to wyglada jakby bylo po problemie) oczekuje na dalsze wzkazówki

hmmmm a może masz to co ja, mam teoretycznie 400W zasilacza ale raz na 2 godziny zaczyna piszczeć i potrafi się wyłączyć komputer.

mi nie piszczy ;/ po prostu nagla zawiecha ekranu podczas byle jakiej gry na pelnym ekranie

a od czego wyskakuja bledy przy instalacji sterow ?

Dla mnie coś złego dzieje się z zasilaczem i wg mnie potrzebna jest wymiana na firmowy, np Modecom MC 400W (MC, a nie Feel). A co do błędów, zasilacz wpływa negatywnie na stabilność systemu. Z napięcia 3.3V zasilana jest gównie pamięć RAM i karty PCI, z 12V nowsze procesory, karty graficzne PCI-E, mechanika dysków twardych. Dziwisz się, że Masz błędy, jak te komponenty mają za słabe zasilanie i to wtedy, kiedy mają się rozkręcić po dodaniu sterowników.

Pożycz od kogoś porządny zasilacz, to się upewnisz, czy problemy znikną, czy nie.

Same napięcia warto jeszcze sprawdzić miernikiem (niestety koszt od 20-30zł).

narazie zrobie formata i zobacze co bedzie.dzięki za pomoc

Witam mam podobny problem ;/ Gdy gram w soldata to sie zatnie mi gra tak po 5 min gry i ■■■■ … robi sie czarny ekran i tylko moze zrobicc reset kompa :frowning: nie wiem co zrobic help moje gg jak by co :slight_smile: 10441509 Pomocy