Nagłe zmiejszenie częstotliwośći zegarów karty graficznej

Coś mnie tak zdziwiło karta zaczeła wolniej chodzić taktowanie procesora graficznego zmijszyło się z 575 na 431 pisze nic nie kręciłem ani się nie bawiłem co robic nowe sterowniki temu zaradzą

Spróbuj reinstalu sterów do grafy(+ czyszczenie resztek pomiędzy instalacjami w trybie awaryjnym tym narzędziem).

Przyczyn samoistnego zmniejszenia taktowania jest kilka. To najpowszechniejszych należy przegrzanie karty graficznej w skutek złej cyrkulacji powietrza w obudowie. Szczególnie jest to istotne gdy grafika posiada chłodzenie pasywne. Nawet nie spodziejemy się kiedy a upieczemy RAM lub procesor graficzny karty graficznej, stabilizator bez próby podkręcania. Z drugiej strony nawet zapewniając optymalne warunki chłodzenia może dojść do uszkodzenia grafiki z uwagi na złą jakość zasilacza. Bez dokładniejszego zapoznania się ze sprzętem, idealnie trafionego rozwiązania nie podam. Z objawów wynika, że karta na dzisjejszy stan jest przegrzana i uszkodzona. Można zweryfikować to poprzez montaż wydajnego aktywnego chłodzenia i dobrej pasty termoprzewodzącej. Zastanawiam się kiedy wszyscy zrozumieją, że do kart graficznych przeznaczonych dla gier komputerowych należy stosować drogie chłodzenie pasywne, dobrą obudowę w celu delektowania się błogą ciszą.

Markowe chłodzenie i zasilanie to podstawa do stabilnej pracy komputera

Zasilacz jest markowy karta ma chłodzenie pasywno aktywne cały czas z obrotami na max, zrobiłem juz że mam normalne częstotliwości pewnie brat sie bawił gdyż rdzeń był obniżony ale jednostki cieniowania mocniej podkręcone ustawiłem tryb standardowy i wszystko jest w normie

PS w obudowie posiadam dodatkowe wentylatorki, chłodzenie jest dośc dobre chipset i procek żadko przekraczają 40stopni więc nie nagrzewają zbyt obudowy od środka

A przypadkiem nie podniosłeś taktowania w 2D, jak karta nie jest obciążona to sama zmniejsza taktowanie.

Nie ni e zmiejszałem karta cały czas była słabsza ale jak mówiłem juz z tym sobie poradziłem

Nie rozumię dlaczego najpierw brata nie spytałeś czy przypatkiem nie bawił się taktowaniem karty graficznej? Obraziłęś się na niego czy co? Mówią, że posiadanie rodzeństwa jest skarbem. W sumię to nie potrzebnie się napisałem i straciłem czas. Proponuję więcej rozwagi. 8)