Nagłe znaczne obniżenie ceny SSD Goodram Iridium Pro (240GB)

Naprawdę ten dysk w ciągu kilku miesięcy staniał z około 600 zł do około 300? Przecież w ten sposób praktycznie deklasuje konkurencje, kiedy wcześniej uważało się, że jest troszkę przydrogawy. Może ktoś miał na to oko i jest zorientowany? Oczywiście inne dyski też staniały i w ogóle zastanawiające jest też to, jak szybko SSD potaniało w ciągu paru miesięcy. Cena jest nawet o 50% niższa.

EDIT: Oczywiście wiem, że wchodzą nowe dyski, nowe technologie jak 3D TLC, czy też jest coraz więcej dysków PCI-E osiągających dużo większe prędkości… ale i tak mnie to dziwi :D 

Wg mnie bardziej opłaca się MX300 275GB. Aktualnie jest za 335, gdzie iridium pro 240GB za 305zł. MX300 mimo tlc osiąga świetne wyniki w testach. Znacznie lepsze niż faktycznie bardzo słabe P550 czy bx200 również na tlc.

W samej obniżce ceny nie widzę nic szczególnego.

@Longhorn2009 Ten Crucial to totalny syf w porównaniu do Iridium Pro, nigdy w życiu TLC !

 

PS. nie chce mi się wchodzić w dyskusje i tłumaczyć dlaczego, nie mam na to czasu dzisiaj, poza tym Crucial ma tylko 2 lata gwarancji , a Goodram aż 5 lat :stuck_out_tongue:

Totalny syf to na pewno nie jest bo nie jest to zwykłe TLC, znane z niskiej wydajności jak właśnie w BX200 czy SP550 i słabej żywotności (tą poprawiono  w przypadku tego modelu 2-3 krotnie względem zwykłych kości TLC). Gwarancja na ten model jest 3-letnia i obowiązuje do zapisu 80TB danych w przypadku wersji 275GB. Na swoim przykładzie wiem, że zapisanie 10TB to kwestia ok. 2lat. Na pewno więc żywotnością nie można się zbytnio martwić, a że wydajność okazuje się być w zdecydowanej większości przypadków lepsza niż choćby w Iridium PRO to przy takiej cenie uważam, że to lepsza propozycja.

 

U mnie przy normalnej eksploatacji w ciągu 2.5 roku mam zapisane ok 5 TB.

Wiem o Crucialu MX300, ale jednak skłaniam się ku Iridium Pro. A obniżka jest dla mnie dość nadzwyczajna, bo w bardzo krótkim czasie o sporą wartość. Argumenty za:

  • Niższa cena o te 20 - 30 zł
  • 5 lat gwarancji, a dysk moze się zepsuć z różnych przyczyn
  • Zbliżona wydajność, w praktyce brak istotnej różnicy
  • Technologia MLC jest pewna, sprawdzona
  • Polski produkt, a fajnie jest móc mieć coś dobrego Made in Poland :)

 

No chyba żartujesz Kolego ? skąd takie wnioski ? poproszę jakieś testy, recenzje etc.

 

PS. tak na szybko przejrzałem neta i np. parametr IOPS jest dużo lepszy w Iridium Pro.

Dzisiejszy test http://www.purepc.pl/pamieci_masowe/test_dyskow_ssd_crucial_mx300_godni_nastepcy_crucial_mx200?page=0,8

Testy jedyne co pokazują, to że różnice są raz na korzyść Goodrama, a raz Cruciala. W praktyce i tak dyski są podobne wydajnościowo. Jak dla mnie zdecydowanie Goodram, chyba że komuś bardzo zależy na tych 35 GB…