Nagłe zniknięcie sieci wifi na jednym z kont użytkownika

(Honos7) #1

Witam,

Przeczesałem różne fora, ale na podobny przypadek nie trafiłem. Dotąd bez problemu na laptopie z xp łapałem dobry, otwarty sygnał wifi przy użyciu wbudowanej karty i konfiguracji windowsowej, internet śmigał i wszystko było cacy. Jednak z dnia na dzień, bez konkretnego powodu, akurat ten jeden sygnał zniknął z listy sieci bezprzewodowych. Żeby było zabawniej zniknął tylko na koncie użytkownika, z którego korzystam na co dzień.

Na drugim koncie laptop sieć wykrywa i się z nią łączy, z tym, że jest to konto służbowe i ma blokadę na przeglądanie internetu przy użyciu sieci innych niż firmowa oraz inne ograniczenia na majstrowanie przy systemie, więc na dobrą sprawę nic to nie daje. Tyle, że wiem, że sieć, z której korzystałem wciąż działa, nie została zabezpieczona i da się z niej korzystać.

Ubuntu też danego sygnału nie wykrywa, więc zupełnie nie mam pojęcia o co chodzi. Przy użyciu mojej ograniczonej wiedzy komputerowej gmerałem przy różnych ustawieniach, przywracałem system itp. itd., ale nic z tego nie wyszło. W ten sposób nie mogę się podłączyć do internetu mimo, że sprawna sieć wisi w powietrzu...

Ma ktoś radę jak to naprawić?

(roobal) #2

To jest twoja lub firmowa sieć czy po prostu podpinasz się do kogoś? Jeśli się do kogoś podpinałeś, to może po prostu ten ktoś zabezpieczył sieć i ukrył ESSID, a na tamtym koncie wyświetalają się po prostu stare ustawienia. Ja miałem ostatnio tak samo pod Vistą, zmieniłem nazwę mojej sieci i wykrywał zarówno nową, jak i jeszcze tę starą nazwę sieci, więc u Ciebie może być podobnie. Jeśli sieć ma wyłączone rozgłaszanie ESSID, to spawdź czy sieć jest dostępna, np. przy pomocy Kismet pod Ubuntu i będziesz wiedział co się stało.

Pozdrawiam!

(Honos7) #3

Bezczelnie się podpinałem ;] Zastanawiałem się czy sieć nie została po prostu zabezpieczona (chociaż z relacji wcześniejszych lokatorów wynika, że stoi niezabezpieczona dobrych kilka lat, więc rychło w czas), ale w jaki sposób wtedy byłoby możliwe łączenie się z drugiego konta? A wygląda na to, że jest, bo zaktualizowały się różne programy i na liście widnieje jako niezabezpieczona.

Spróbuję z kismetem, aczkolwiek wcześniej nie bawiłem się zbyt wiele ubuntu i nie wiem co z tego wyjdzie (jestem regularnym windowsowym wyjadaczem).

Łącząc się z drugiego konta mogę wyświetlić trochę informacji o sieci, czy jest możliwe przy ich użyciu podłączenie się "na siłę" nawet jeśli laptop jej nie wykrywa na koncie prywatnym?