Nagłe zużycie CPU i blokowanie się systemu

Cześć. Potrzebuję pomocy. Od paru dni w różnych momentach od włączenia laptopa system zaczyna się wieszać. Tną sie filmy, muzyka. System długo myśli. Sprzęt zaczyna wtedy , grzać się". Wyskakuje ciagle informacja o tym, że CPU zużywa 100% przez jakiś , Windows INSTALER". Tnie się różnie: czasem po włączeniu laptopa, a czasem po pół godzinie. Tnie się najbardziej, gdy włączę coś na yt lub fb. Proszę o pomoc.

Hej,

Może to system wyszukuje poprawek z Windows Update?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Windows INSTALLER muli po uruchomieniu systemu, gdy no nieprawidłowo był odinstalowany jakiś np framework, czy inną ważną w systemie aplikację, a pozostał instalator tego programu w ukrytym systemowym folderze installer. Prawdopodobnie windows próbuje uruchomić coś, bo w rejestrze, czy w folderach ustawień pozostało coś po czymś usuniętym nieprawidłowo. System próbuje i męczy się.

 

Cóż, moja rada, to przywrócić system do dnia sprzed wystąpienia problemu. Gdybyś pobrał programik ze spolszczeniem myeventviewer, to by pokazało błędy systemowe, te na czerwono i pisałoby w dolnym panelu to, co je powoduje http://www.nirsoft.net/utils/my_event_viewer.html

 

Gdybyś wiedział, co uszkodziłeś i umiał znaleźć instalator tej aplikacji w folderze installer, to mógłbyś z prawokliku wybrać opcję naprawy, albo wybrać opcje instalacji. Najprościej, to przywrócić system do czasu prawidłowego działania systemu.

 

Podaj treść błędów z myeventviewer.

W jaki sposób go mam przywrócić? Może lepiej zrobić reinstalację systemu? Zaraz podam treść błędów. 

Kliknij w start, w wyszukaj programy wpisz przywracanie systemu. Wyświetli się panel z punktami przywracania i przywracasz do wcześniejszej daty.

Na razie podaj błędy.

Chyba odkryłem przyczynę. Nie wiem czemu, ale coś mi blokowało informację, że jeden dysk jest cały zawalony. Przypadkiem dziś to zauważyłem, przy przeglądaniu systemu. Po zwolnieniu kilkudziesięciu gigabajtów komputer zaczął lepiej pracować. Póki co wszystko śmiga dobrze. Zobaczę jak na dniach będzie.