Nagłe zwolnienie komputera przez defragmentator?

Witam. Mam dość nietypowy problem. Tydzień temu, mój komputer działał bez zarzutów, wszystko było bardzo ładnie, wszystkie gry działały płynnie. W tygodniu zainstalowałem grę Borderlands, oraz zrobiłem defragmentację dysku programem o&o defrag (wersją 64 bitową, bo mam taki procesor i windows :))

Hej,

Bardzo mało prawdopodobne.

Być może niepożądane oprogramowanie. Najlepiej wykonaj skanowanie programem OTL i wrzuć logi - instrukcję znajdziesz tutaj.

Pozdrawiam,

Dimatheus

oo defrag oryginalny?

Ściągnięta bezpłatna wersja stąd

Ze skanowaniem OTL’em jest problem.

Program zawiesza się na:

Scanning service: WwannSvc...

Dodam, że mam wina 7 i coś robiłem z rejestrem, czy to skutki mieszania ?

Póki nie ma eksperta, możesz zrobić pełny skan tym: http://www.dobreprogramy.pl/Malwarebyte … 13117.html .

Sprawdz co się laduje w autostarcie,a dodatkowo masz tu jeszcze taką podpowiedż

Usługi, które można wyłączyć:

*Windows Search

*Bufor Wydruku (wyłącz tylko wtedy gdy nie posiadasz drukarki)

*Logowanie pomocnicze (jeśli nie korzystamy z programu typu: Team Viewer to wyłączamy)

*Pliki tryby Offline

*Stacja Robocza (Tworzy klienckie połączenia sieciowe z serwerami zdalnymi)

*Wprowadzania na komputerze typu Tablet

*Indeksowanie Plików (Może zwolnić wyszukiwanie plików na dysku)

*Harmonogram zadań (Jeżeli nie korzystamy to wyłączamy)

*Windows Defender (Standardowy antywirus systemu MS VISTA, jeżeli posiadasz własną program antywirusowy to z powodzeniem możesz wyłączyć)

*ReadyBoost (Jeżeli nie mamy PenDrive’a i nie używamy go jako dodatkowej pamięci ram. Jeżeli posiadamy więcej niż 512MB pamięci to zalecam wyłączyć)

*Usługa Czas Systemu Windows (Zachowuje synchronizację daty i godziny na wszystkich klientach i serwerach w sieci. Można wyłączyć)

*Centrum zabezpieczeń (Brak powiadomień o zagrożeniach, braku antywirusa, firewala itp można wyłączyć)

*Kompozycje (Jeżeli nie zależy nam na wyglądzie)

*Usługa raportowania błędów systemu Windows

*Usługa powiadamiania o zdarzeniach systemowych (Są to denerwujące dymki wyskakujące w prawym dolnym rogu ekranu)

*Zapora Systemu Windows (Można wyłączyć, jeśli posiadamy własny firewall)

*Agent ochrony dostępu do sieci (Włącza funkcję ochrony dostępu do sieci NAP na komputerach klienckich. Jeżeli nie korzystamy z sieci NAP można wyłączyć)

*Kolektor zdarzeń systemu Windows (Usługa przechowuje zdarzenia przesyłane dalej w lokalnym dzienniku zdarzeń. Można wyłączyć)

*Rejestr zdalny (Większość z nas nie korzysta z funkcji zdalnego zarządzania komputerem, oraz rejestrem)

*Routing i dostęp zdalny (Zdalne zarządzanie komputerem, jeżeli nie korzystamy to z powodzeniem można wyłączyć)

*Dziennik wydajności i alerty (Można wyłączyć. Informacje na temat wydajności nie będą zbierane przez system)

*Karta Inteligenta (Wyłączmy)

*Kontrola rodzicielska (Jeżeli nie używamy można wyłączyć. System nie będzie nas pytał o potwierdzenie danej czynności, co dosyć często się zdarza)

*Kopia zapasowa systemu Windows (Jeżeli nie robimy backupów systemu)

*Licencjonowanie oprogramowania (Umożliwia pobieranie, instalowanie i egzekwowanie licencji cyfrowych na system Windows i aplikacje)

*Menedżer auto połączenia dostępu zdalnego (Jeżeli nie korzystamy to wyłączamy)

*Przeglądarka komputera (Utrzymuje aktualną listę komputerów w sieci i dostarcza ją do komputerów wyznaczonych jako przeglądarki. Można wyłączyć)

*Serwer (Jeżeli nie stawiamy servera i nie korzystamy z udostępniania plików i drukarek to wyłączmy usługę)

*Telefonia (Zapewnia obsługę telefonii API (TAP). Spokojnie można wyłączyć)

*Udostępnianie połączenia internetowego (ICS) (Zapewnia usługi translacji adresów sieciowych, adresowania, rozpoznawania nazw i/lub blokowania dostępu intruzów wszystkim komputerom w sieci domowej lub biurowej)

*Usługa udostępniania portów Net.Tcp (Umożliwia udostępnianie portów TCP za pomocą protokołu net.tcp.)

*Usługa Windows Media Center Extender (Umożliwia urządzeniom Windows Media Center Extender lokalizowanie komputera i nawiązywanie z nim połączenia - Wyłączamy)

*Zdalne zarządzanie systemem Windows (WS-Management) (Można wyłączyć)

*Usługa powiadamiania SL UI (Zapewnia możliwość aktywacji licencji na oprogramowanie oraz wysyła powiadomienie - wybór zależy od nas)

*Usługa Planowanie nagrywania (Uruchamia i zatrzymuje rejestrowanie programów telewizyjnych w programie Windows Media Center - Wyłączamy)

*Usługa Odbiornik Windows Media Center (Usługa programu Windows Media Center dla odbioru telewizji i radia UKF - Wyłączamy)

*Usługa Messenger Sharing Folders USN Journal Reader (Jak nie używamy Messengera to wyłączamy)

*Replikacja systemu plików DFS (Replikuje pliki między wieloma komputerami, synchronizując ich zawartość - Wyłączamy)

*Windows Image Acquisition (WIA) (Zapewnia usługi pozyskiwania obrazów dla skanerów i aparatów fotograficznych.)

Przeskanowałem kompa Malwarebytes’em - wszystko czysto

Co do autostartu, nie było nic co podejrzanego i było tylko to co chciałem :slight_smile:

co do defragmentatora to polecam ten

http://www.tylkoprogramy.pl/puran,defra … dition.php

Obawiam się, że defragmentacja nie rozwiąże mojego problemu

tutaj zobacz

http://cs-guide.net/czestotliwosc-odswierzania/

Ostatnio napotkałem u siebie na 2 błędy 1068 i chyba 1079.

Gdzieś napotkałem, że to może być problem z rejestrem.

Przypomnę, że

Ze skanowaniem OTL’em jest problem.

Program zawiesza się na:

Scanning service: WwannSvc…

Dzięki za dotychczasową pomoc :slight_smile:

Co robiłeś w tym rejestrze? Przeglądałeś, zmieniałeś, usuwałeś coś :)?

Chciałem zdefragmentować dysk i w necie znalazłem informację, że należy coś zmienić w rejestrze, byc może przez przypadek zmieniłem nie to albo coś usunąłem. Czy istnieje jakaś możliwość… przywrócenia rejestru ? Może da się jakoś da si ę sprawdzić czy to na pewno rejestr?

Jeżeli przed zmianami w rejestrze zrobiłeś jego kopię, to możesz go przywrócić.

Możesz też spróbować przywracania systemu (w przypadku, gdy takiej kopii nie posiadasz).

Niestety, ale zachowałem się na tyle “wspaniale”, że kopii nie zrobiłem, a punktów przywracania nie mam, bo czyściłem kompa ccleanerem i czymś jeszcze.

Hej,

Tak, to mogą być skutki mieszania. Niestety rejestr to nie jest miejsce, w którym można zmieniać dowolnie parametry - niektóre zmiany powodują bowiem unieruchomienie systemu…

Jesteś pewien, że dobrze napisałeś wspomnianą usługę? A może chodzi o WlanSvc?

:arrow: Próbowałeś OTL’a w trybie awaryjnym? Albo uruchamiając go w normalnie uruchomionym systemie poprzez polecenie Uruchom jako administrator?

:arrow: Jaka to wersja systemu i skąd pochodzi?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Tak, na 100% WwannSvc…, też myślałem na początku że się pomyliłem.

Jak dobrze pamiętam uruchamiałem jako admin.

W trybie awaryjnym nie próbowałem. Jak w ogóle uruchomić system w trybie awaryjnym ?

Wersja systemu ? Windows 7 Ultimate 64

Skąd ? Nie rozumiem pytania. Jeżeli chodzi czy pirat, to od razy mówię, że nie :slight_smile:

Hej,

A możesz sprawdzić w przystawce konsoli usług, za co odpowiedzialna jest wspomniana przez system usługa? I jaki jest jej stan uruchamiania?

Zaraz po bootowaniu komputera naciskasz klawisz funkcyjny F8 i wybierasz uruchom w trybie awaryjnym.

O to właśnie pytałem - wersje nie do końca legalne często są wyposażone w dodatkowe narzędzia do szpiegowania użytkownika… :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus

Wwnan to też co z bezprzewodowym czyms.

http://win7dll.info/wwanadvui_dll.html

http://www.fileinspect.com/fileinfo/wwansvc-dll/

U mnie na kompie nie mogłem jest w folderze windows/system32. Ostatnia data modyfikacji to rok 2009. Nie da rady go usunąc.W usługach go nie widziałem. Wydaję mi się, że powinien tam też byc Dziennik zdarzeń systemu, ale mogę cos mylic.

Uruchomienie w trybie awaryjnym nic nie daje :?

Hej,

Po uruchomieniu awaryjnym nadal nie da się uruchomić OTL’a?

Ściągnij Dr. Web Live CD, wypal na płytce - na przykład za pomocą ImgBurn - i uruchom komputer z płytki. Dzięki niej wykonasz skanowanie całego systemu. Jakie rezultaty?

Pozdrawiam,

Dimatheus