Nagłe zwolnienie pobierania w uTorrent

Witam.

Od pewnego czasu korzystam z uTorrent i do tej pory obywało się bez większych problemów, przy internecie 6 Mb/s pobieranie było w okolicach 500-600 kB/s. Jednak kilku dni temu nastąpiło nagłe zwolnienie - maksymalny download w tych dniach był w okolicach 50 kB/s, a zwykle jest jeszcze mniej - około 10.

Zainstalowałem najnowszą wersję programu, zmieniłem port i odblokowałem go na routerze, ale nic nie pomogło. Seedów jest dużo, a prędkość internetu sprawdzana na różnych stronach jest taka, jaka być powinna, czyli około 6 Mb/s.

Co może być przyczyną, co robić? Ratujcie, bo długo tak nie wytrzymam!

Z góry dziękuję za pomoc.

Ilość seedów nie zawsze równa się ich jakości. Sprawdź z jaką prędkością pobiera ci się ten obraz Ubuntu: http://releases.ubuntu.com/11.10/ubuntu-11.10-desktop-amd64.iso.torrent

Upewnij się, że limit pobierania (Ustawienia -> Ustawienia łącza) masz ustawiony na 0.

Od kogo masz internet? Niektórzy ISP (np. UPC) znani są z ograniczania ruchu P2P.

Sprawdź czy przypadkiem nie zmieniłeś limitów pobierania i wysyłania w utorrencie. Kliknij prawym klawiszem na ikonę w trayu i wybierz z menu Limit pobierania i Limit wysyłania, spójrz jak masz ustawione i jeśli będą za niskie, zwiększ je sobie.

Santer , na początku doszło do 10 kB/s, a teraz jest ok. 6-7 kB/s. Limit pobierania mam ustawiony na 0, a internet z TP, łączę się bezprzewodowo przez Liveboxa.

Przemo823 , tak jest dobrze?

588662daafa29ab0m.jpg

Globalny limit wysyłania zmień na 0 (obie wartości).

W uTorrencie na górze po lewej w zakładce Opcje wybierz Kreator Ustawień lub użyj kombinacji klawiszy Ctrl+G.

W kreatorze ustaw “Twoja Prędkość” na 100 Mbit/s i daj “Zapisz i zamknij”.

Jak to nie pomoże to pobaw się jeszcze zmianą portu. Bo ja muszę czasem zmieniać 3 razy port by była odpowiednia prędkość łącza _ Edit _ raczej pobierania ale dobra.

Dziele też zdanie Santera bo seed może mieć tylko 2% pliku a następny 4% a się okaże że ściągasz właśnie z tych seedów.

Edit 2

To może być też wina węzłów DHT na dole uTorrenta jest pokazane z iloma jesteś połączony powinno być ok. 300.

Degorman12 ,

pierwsze opcje nie pomogły, w związku z tym zalogowałem się na router, usunąłem pootwierane porty i kiedy wylosowałem przez uTorrent inny port, transfer podskoczył do 500 kB/s! Wielce ucieszony znów zalogowałem się na router, otworzyłem ten wybrany port i… transfer spadł do 40 kB/s. Jak to możliwe, że w momencie, kiedy port jest zamknięty osiągam znacznie wyższe prędkości (teraz jest ok. 300 kB/s) niż z otwartym portem? Czy mając zamknięty port możliwe jest osiągnięcie maksymalnej prędkości pobierania?

Dziękuję na zwrócenie uwagi na porty, nigdy nie pomyślałbym, że to tutaj tkwi problem :slight_smile: