Nagłówek strony

witam mam pytanie, jak napisać nagłówek strony w html? Oczywiście tło, logo, jakiś tekst. Pozdrawiam

Musisz najpierw sobie przygotować grafikę tego nagłówka a potem, zmieniasz w tym kodzie ścieżkę do niej:

To najprostszy nagłówek jaki się da zrobić.

ale skąd ta grafikabędzie pobierana? musze ją gdzies zapisac?

Musisz narysować. :slight_smile: Dowolnym programem graficznym. Zapisać najlepiej jest w tym samym miejscu co strona HTML.

a jeśli nie mam możliwości umieszczenia na serwerze gdzie strona? :slight_smile:

No to w jakimś podkatalogu, ale trzeba zmienić ścieżkę do pliku.

czyli wszystko co widzimy w nagłówku, to są jakieś odnośniki do obrazków, tła itp., odnośniki url?

Oczywiście, są to wcześniej przygotowane grafiki, które w odpowiedni sposób osadzamy i dostosowujemy w stronie internetowej.

aha, tylko właśnie jak zrobię tą grafikę, to dalej nie rozumiem gdzie mam ją zamieścić, żeby była ona pobierana do nagłówka?

Gdziekolwiek chcesz, najlepiej aby była obok pliku (w tym samym katalogu) z kodem HTML.

z4nzi podajesz mu gotowe fragmenty kodu wszystko pięknie-ładnie ale skąd wiesz o co mu dokładnie chodzi, jak ma to wyglądać ? Pod pojęciem nagłówek mieści się tysiące rozwiązań.

pmsady po Twoich wypowiedziach wynika iż pewnie nie znasz w ogóle HTML/CSS, ja tam polecam na początek jakiś kurs HTML/CSS.

Nagłówki to są typu Hx a to co pmsady piszę to…niewiadoma bo widać że nie zna nawet podstaw html.

Dlatego autor tematu postanowił skontaktować się ze mną na komunkatorze, aby nie pisać tu już więcej bardzo długiej wymiany postów.