Nagły brak dżwięków w komputerze

Nagle wysiadł mi dźwięk w komputerze,nie działają odtwarzacze,w ogóle głucha cisza.Niczego nie zmieniałam w ustawieniach,menedżer urzadzeń nie wykazuje żadnych błedów.

Przepraszam za głupią podpowiedz ale czy czasami nie odpiął ci sie kabel od głośników??:stuck_out_tongue:

albo karta dźwiekowa sie nie spalila?

to tez moze byc

Start => Ustawienia => Panel sterowania => Dźwięki i urządzenia audio => (zakładka) Głośność => Sprawdź czy nie masz zaptaszkowanej opcji Wycisz. Jak masz to odznacz.

Sprawdź czy dobrze sterowniki zainstalowane są. Start => Ustawienia => Panel sterowania => System => (zakładka) sprzęt => Menadżer urządzeń => Utwórz drzewo Kontrolery audio, video i gier => Sprawdź czy przy którymś nie ma wykrzyczniczka. Jeżeli jest to przeinstaluj stery od karty dźwiękowej.

Jaką masz kartę dźwiękowa i głośniki ?

Oczywiście sprawdź jak radzi kolega wyżej:

Nic sie nie wypięło,wszystko sprawdziłam przed napisaniem postu.

Głośniki Creative 5+1

Karta dżwiękowa - VIA AC’97 Enhanced Audio Controller

Czy wcześniej wszystko z dźwiękiem było ok ??

Sprawdzałaś to co wcześniej napisałem ?

Jaki masz system operacyjny ?

Napewno dobrze wszystko podłączone. Może do gnizda obok podpiołeś kabel i nie chodzi :?

Wejdź może jeszcze Start => Programy (lub wszystkie programy - zależy od widoku jaki masz) => Akcesoria => Rozrywka => Regulacja głośności. Sprawdź tam czy nie masz pozaznaczanych Wycisz :?

Wszystko sprawdzone! Niczego nie ruszałam! Wcześniej było ok.W ogóle nic z dźwiękiem nie robiłam bo był ok.Teraz nawet nie ma systemowego,przy właczaniu kompa.Zrestartowałam komputer ale dalej jest głucha cisza :!:

Też tak kiedyś miałem - pomogła dopiero ponowna instalacja Windowsa.

czy opcje dzwieku są nie aktywne :?:

Były nieaktywne -“sterowniki zaawansowane”. Teraz wszystko wróciło do normy samo… nie mam pojęcia co mogło być przyczyną.W każdym razie juz jest ok.