Nagly brak dzwieku, glosniki widoczne w systemie i sprawne

Nagła utrata dzwieku, system widzi głosniki,sa sprawne

przez dypolek » mniej niż minutę temu

Witam, jest to mój pierwszy post na tym forum tak wiec na wstępie chcialem sie z każdym przywitać. Niestety przytrafił mi się problem, którego nie jestem w stanie rozwiązać ani nawet zrozumieć. Od 2 tygodni mam nowy pc, wszystko chodziło bez zarzutu. Gralem dzis w wiedzmina, wszystko dzialalo, wylaczylem go i poszedłem na obiad. Po powrocie nie bylo w ogole dźwięku, system pokazuje, ze głośniki sa sprawne i ze dzialaja normalnie, lecz nie wydobywa sie z nich zaden dzwiek. Po podlaczeniu do telefonu glosniki sa sprawne. Domyslam sie, ze gniazdko w pc tez mam sprawne, poniewaz przy podlaczaniu pojawiaja sie informacje, ktore glosniki podlaczam lub odlaczam.Sprobowalem zreinstalowac sterowniki realteka, nic nie pomoglo. Oczywiscie, wszystkie suwaki sa ustawione na maxa i urzadzenie jest ustawione na domyslne.Z góry dziekuje za pomoc, a pod spodem przesylam specyfikacje PC
edit: nie wiem czy to cos znaczy, ale gdy puszczam przez hdmi na tv to dzwięk dziala.Po podlaczeniu słuchawek do front panel rowniez nie ma dzwieku, lecz system takze wykrywa, ze zostaly podlaczone i wlacza sie realtek menager.Teoretycznie wszystko dziala lecz praktycznie nie ma dzwieku.Jak wejde poprzez menadzer urzadzen w szczegoly o realtek high definition audio to w zakladce zdarzenia mam informacje evice HDAUDIO\FUNC_01&VEN_10EC&DEV_0892&SUBSYS_1462F972&REV_1003\4&2d116624&0&0001 requires further installation.

W razie jak zalozylem temat w zlym dziale to prosilbym o przeniesienie. Z góry dziekuje za pomoc

Sprawdzalem w biosie i mam hd audio ustawione na enabled
Windows 10 Home 64
2x4 gb ram hyperx 2133 ddr4
i5-6500
Gigabyte gtx 1060 g1 gaming
MSi b150m-mortar
Silentiumpc vero l1 500w

toshiba 1tb

adata sp550 120gb

Pozdrawiam

a masz włączoną usługę audio w systemie ? Czasem miałem taką sytuacje że nie wiem czemu miałem ją wyłączoną.  Włącz ją jak była wyłączona.

wszystko mam wlaczone dobrze, sprawdzałem już praktycznie wszystko. Stawialbym na walnieta karte dzwiekowa zintegrowana gdyby nie to, ze zawsze po podlaczeniu wykrywa do którego gniazda podlaczam glosniki i teoretycznie wszystko powinno dzialac

Może spróbuj podłączyć do panelu przedniego i sprawdź czy wtedy działa.

Nie wiem ile twoja karta ma kanałów, ale można również podłączyć głośniki do innego gniazda (np AUX) i w menedżerze ustawić je jako głośniki.

Próbowałbym również zamknąć wszystkie procesy realteka i zobaczyć czy czasem wtedy dźwięk nie wróci. Ten menedżer wcale nie jest konieczny, aby głośniki grały a może w nim coś nawaliło.

Zrobiłem wszystko i dalej to samo. Nic nie pomaga. Na sterownikach windowsa tez nie dzialalo

ed: czy cokolwiek wskazuje na problem z karta zintegrowana? Wedlug mnie nie, ponieważ wykreywa nawet jaki typ glosnikow podlaczam itd. Myslicie ze ewentualny format obu dyskow i zainstalowanie systemu od nowa cos poomze? Skanowalem wieloma anty malware, nic nie wykrylo wiec to raczej nie wirus, a jak już to bardzo dobrze zakamuflowany

Pobaw się jeszcze serownikami. Instalowałeś z płyty dodanej do płyty głównej czy z internetu?

i z tego i z tego. Grzebie w tym od wczoraj non stop i już nic nie wygrzebie chyba. Zastanawiam się czy format 2 dyskow i ponowny reinstall windowsa cos da

Ustawilem bootowanie na usb, odpalil się instalator windows i po chwili wywalil error ‘nie można odczytac product key z pliku odpowiedzi instalacji nienadzorowanej’. Nic o tym nie ma w necie. W tym momencie nawet reinstall nie wchodzi w gre, poniewaz odrazu po tym bledzie komputer się wylacza.