Nagły brak dzwięku w win 7

Witam.

mam mały problem z dzwiękiem w win 7 64bit.

Otoż jeszcze wczoraj wszystko było ok. Miałem dzwięk, jednak dzisiaj po włączeniu kompa już go nie ma.

Mam karte dziękowa Creative Audigy 5.1 i zestaw kina domowego też Creativa. Głośniki same w sobie działaja, bo teraz mam je podłączone do laptopa i słucham właśnie muzy. Nie wiem co z kartą, ale sprawdzałem w ustawieniach i podobno jest wszysko ok. System nie wykrywa żadnych konfliktów i pisze,że urządzenie jest sprawne.

Odinstalowałem sterowniki i zainstalowałem je na nowo i też nic, cały czas to samo. We właściwościach dałem na uaktualnienie sterownika i też nie pomogło.

Gdyby karta się zepsuła to raczej system by jej nie wykrywał prawda? Więc myśle,że karta jest sprawna.

Bardzo prosze o jakieś pomysły co moge jeszcze zrobić.

to niedziałania karty karta nie musi zniknąć wystarczy, że nie działają gniazda jack, może spróbuj cofnąć system do wcześniejszego stanu… odpal dźwięk z karty zintegrowanej…

Ale czemu mam odpalać z karty zintegrowanej, skoro mam karte dzwiękową, która ma nie cały rok i jeszcze wczoraj działała? Głośniki mi normalnie działają, bo specjalnie do laptopa żony je teraz podłączyłem,żeby spr. czy działają.

Start -> Panel sterownia -> Dźwięk -> zakładka “Audio” -> w pozycji “Odtwarzanie” sprawdź, czy jest wybrana Twoja karta dźwiękowa. Jeżeli nie, to wybierz -> Ustaw jako urządzenie domyślne

Mam to wszystko ustawione, bo moge też mieć dzwięk przez hdmi w karcie graficznej. Przywracam system, zobacze czy to coś pomoże. Nie wiem czy to jest ważne, ale miałem dziasiaj uruchomiane ubuntu 9.10 na live cd. żeby sprawdzić jak wyglada. Może to co pomieszało?

Po przywróceniu systemu to samo. zero poprawy

Dodane 27.03.2010 (So) 13:18

dobra, działa… nie wiem jak ale działa.