Nagły i głośny biały szum po podłączeniu słuchawek do pc Pomocy

Witam mam bardzo irytujący problem

Od pewnego czasu w nie regularnych odstępach czasu pojawia mi się głośny i gwałtowny szum w słuchawkach .nie jest to wina słuchawek bo sprawdzałem je z innym urządzeniem audio

Słuchawki podłączone do przedniego panelu karty  asus xonar dx

z najnowszymi sterownikami dla windows 10

konfiguracja

intel i 5 4460

płyta msi h81-mp33

zasilacz antec vp 500

karta asus xonar xd

nie jest to przyjemne jak w systemie masz na 5% i z niczego walnie ci białym szumem na pełnej głośności :frowning:

proszę o pomoc

Sprawdź kondensatory czy nie są wybrzuszone. Przeczyść kartę, czasami trzaski powoduje kurz.

jacka też wypada przemyć alkoholem no może nie danielsem :slight_smile:

 

To jakiś brak styku lub wzbudzanie urządzenia, uszkodzenie karty jeśli jesteś 100 % pewny słuchawek?

 

Coś się musi dziać, jak nagle dostajesz 100 % mocy?

sprawdzałeś na integrze czy jest to samo ?

niestety właśnie dało mi po raz kolejny po uszach szumem na full głośności :frowning:

co do  rozwiązań to niestety nie sprawdzę ich wcześniej niż w poniedziałek bo potrzebuje pomocy z wyjęciem i sprawdzeniem

wkurza mnie jedynie to że jest to całkowicie nie przewidywalne i zamiast skupić się na pracy wyczekuje kolejnego szumy a to nie jest przyjemne

i trochę przerażające :frowning:

edit

okazuje się że nie jestem jedyny posiadacze asusów skarżą się na ten sam problem na angielskich forach

podłączyłem kartę usb i problemu nie ma

asus dał ciała :frowning:

 

czy integry w płytach np za 600 zł są dalej takie złe ?

nie wiem bo nie mam

Próbowałeś najnowszej i starszej wersji sterownika ?

Z ciekawości sprawdziłbym czy na linux są takie problemy tylko nie wiem czy akurat ta karta ma wsparcie.

Wtedy wysłalbym na gwarancję o ile jeszcze ją masz :slight_smile: