Nagły mocny spadek w google

Witam prowadzę stronę www.dioda.com.pl

Mieliśmy PR=4 od jakiś 2 tygodni, przed tym był PR=3 przez bardzo długi czas. Na frazę “robotyka” zawsze byliśmy w pierwszej czwórce googla.

Wczoraj z godziny na godzinę nasz PR spadł do 2. A z google zniknęliśmy, jesteśmy na 6 stronie.

W kodze strony nic nie zmienialiśmy, więc sprawy ze złymi metadanymi czy coś odpadają, nie używaliśmy też żadnych ‘sztuczek’ zabronionych przez googla.

Co mam robić przecież to nie możliwe, żebyśmy nagle byli bezwartościowi tymbardziej, że ostatnio pojawiało sie coraz więcej linków do nas na innych stronach.

Pozdrawiam

Być może to wszystko wiesz ale proponowałbym przeczytać tą dyskusję:

http://groups.google.com/group/Google_Webmaster_Help-Indexing-pl/browse_thread/thread/e4194a3c388c992c/fa8907f5c1f16158?#fa8907f5c1f16158

Może ci to pomoże …

Nie wpadłeś w filtry antyspamowe?

A jak to sprawdzić?

Czy jest jakiś sposób na kontakt z ludźmi(nie z botami) z google?

Jeżeli dużo spamowałeś albo korzystałeś np z Addera to Google po prostu mogło Cię wziąć za spamera i tak jak napisał plunio7 , dodał do listy antyspamowej :slight_smile:

Nic z tych rzeczy, nie robiliśmy żadnych nowych ‘akcji reklamowych’ od długie czasu.

No chyba, że link do mojej strony, w podpisie na kilku forach jest dla googla SPAM’em :slight_smile:

treker , sprawdź inne frazy w google, jeśli pozostałe są na dalszych stronach to po prostu …filtr

Wszystkie są bardzo daleko lub wcale.

filtr google niestety… ciężkie do wytłumaczenia :? ale boli jak -----

mam bardzo podobny problem. Tyle że do wczoraj wszystko było w porządku i tak od Maja/Kwietnia gdzieś.

Stronka pod domeną gothic4.com.pl była pierwsza z wyróżnieniem google na frazy: gothic 4, gothic 4 arcania, gothic arcania itd.

Miałem jeszcze dwie inne domeny gothic4.org i gothic4.org.pl

Domena gothic4.com.pl spadła w dół na 5 stronę, a gothic4.org wskoczyła na pierwszą stronę.

To jest filtr, ale jak z niego wyjść ? Dać przekierowanie domen gothic4.org i gothic4.org.pl na gothic4.com.pl ? (bo były zaparkowane na serwerze). No i ile może takowy filtr potrwać. Kiedyś miałem i trwał z 2 tygodnie.

Pozdrawiam

czekać i… ![-o<

Z filtru można wyjść przez przekierowanie domeny (gwarancji nie daje, nie próbowałem tego sposobu). Sam filtr może trwać do kilkunastu miesięcy (ja siedzę w nim cztery miesiące).

a dzisiaj pod domeną gothic4.org jest na pierwszej pozycji tyle że tylko pod gothic 4, inne główne słowa kluczowe nie…

to jest nad wyraz dziwne…

To nie jest wcale takie dziwne, filtr dostajesz na domenę a nie na stronę.

Moja sytuacja z dioda.com.pl wyjaśniła się w ciągu 3 dni :slight_smile:

Dodałem do niektórych linków w stopce rel=“nofollow”, zgłosiłem stronę do ponownego rozpatrzenia i się udało, dostałem PR=4 i tą samą pozycje w wyszukiwarce :slight_smile:

  • teraz mam tak, wiec dać :

??

i jest szansa na powrót.