Nagły restart kompa

czy ktoś może wie z jakiego powodu może sie resetować komputer gdy gram np. w GTA San Andreas albo w Enter The Matrix tzn. włączę grę, chwile sobie pogram i mi sie resetuje po uruchomieniu wyskakuje mi że system odzyskał sprwaność działania po powaznym błędzie i jest takie coś

Sygnatura błędu

BCCode : 100000d1 BCP1 : 00000008 BCP2 : 00000002 BCP3 : 00000000

BCP4 : F7E48722 OSVer : 5_1_2600 SP : 2_0 Product : 256_1

i tam że następujące pliki zostaną dołączone do tego raportu o błędach

C:\DOCUME~1\Kamil\USTAWI~1\Temp\WER88e3.dir00\Mini031507-03.dmp

C:\DOCUME~1\Kamil\USTAWI~1\Temp\WER88e3.dir00\sysdata.xml

nie było tego problemu na Windows 2000 tylko jest na XP czy ktoś moze mi coś poradzić

może windows xp ma większe wymagania i twójprocesor nie wytrzymuje takiego przeciązenia

mam procesor intel pentium 4 3,00GHz

To moze byc wina zasilacza. Albo juz siada albo jest za slaby. Wejdz jeszcze do biosu i zmien wszystko na ustawienia domyslne, albo poprostu zresetuj bios zworka na plycie glownej.

mój komp ma 2 lata niecałe

I co z tego?? Stary jest :lol: A zasilacz moze pasc.

Rozkręć zasilacz i zobacz ile ma kurzu najlepiej to może być zakurzony wentylator może za wolno chodzić. Przeczyść go może to być wina tego. Podałem ci jedną żecz na sto która może być winna.

zasilacz na pewno nie mam ten komp 2 lata i od razu jak go dostałem to se zainstalowałem GTA San Andreas i też nie chodziło a było to jakies 2 dni po zakupie kompa

sprawdź everstem jakie masz temperatury. Podaj je tu.

płyta główna 33-39

procesor 50-60

dysk twardy 35-40

temperatury procesora sa za duże :/. Wejś ściągnij program speedfan i powiedz jaka masz tą drugą temperature i jaki masz znaczek.

przy 1 zielny ptaszek a czasami jest niebieska strzałka w dół

przy 2 taki ogień jak ognisko by nasie paliło to chyba źle

następne jest HD0 tam tez jest zielony ptaszek a czasami strzałka w dół

czyli temperatura druga jest zła, jest to temperatura procesora. Proponuje ci kupić nowy wentylator ja na allegro kupiłem za 15zł z diodami.

aha OK dzięki wielkie bardzo mi pomogłeś

u mnie w laptopie (acer apire 3003LCi - ma juz ze dwa lata) sytuacja calkiem podobna. w trakcie pracy w najmniej oczekiwanym momencie komp sie wylacza.

odczyt z SpeedFan:

HD - 34 i strzalka w dol

Temp1 - 41 i zielony ptaszek

Core - 51-56 i ognisko ! (przy 56 wlacza sie wiatrak a ok 50 sie wylacza - ognisko nie znika) uzycie CPU nie przekracza 6%

co z tym zrobic?? trza go rozkrecic i przeczyscic? jakies sugestie (dodam ze z rozbiurka laptopa nie mialem do czynienie nigdy)

pozdrawiam

to tom temperature 50-56 to na procesorze masz ?

Złączono Posta : 17.03.2007 (Sob) 12:04

jak ta temperatura między 50 - 56 to procesor to musisz wentylator wymienić na wydajniejszy a ile masz RPM na obecnym ?

po zostawieniu kompa na dluzej wylaczonego temp na procku po wlaczeniu byla ok 44 (i zielony ptaszek) nie dluzej jak minuta i mam 53 i rosnie (i tez ognisko obok).

jak sprawdzic wydajnosc wentylatorka? nie badzo wiem gdzie moglbym odczytac ilos RPM (w SpeedFan nie bardzo widze taka opcje)

pozdrawiam

36279

Złączono Posta : 19.03.2007 (Pon) 22:57

w speed fan masz tam tak na dole po lewej

Złączono Posta : 19.03.2007 (Pon) 22:57

albo w everest home edition