Nagły spadek FPS po kilku minutach

(Mateusz Nikel) #1

Witam

Ostatnio pojawił się problem ze spadkiem FPS’ów. Postanowiłem więc wymienić pastę termoprzewodzącą w lapku i ogólnie wyczyścić go (należało mu się). Niestety nie pomogło. Zrobiłem również defraga i czyszczenie systemu Win 7 z różnych śmieci. Na nic.

Wcześniej tego problemu nie miałem. Nie da się grać, nie mam płynności w grach, ciągle mi się zacinają i klatkują.

Komputer Lenovo Z580 Mam kartę NVidia 635M, 8 gb ram, Intel® Core i3- Rdzenie: 4.

Może to wina jakiegoś wirusa? Może nowe sterowniki karty graficznej są lipne. Nic z tego nie rozumiem.  Nie chce robić formata, proszę o pomoc!

Co robiłem aby rozwiązać problem i mi nie pomogło:

1. Skanowałem komputer avastem i inny antywirusami, również skanerami online.

2. Defragmentowałem dysk, sprawdzałem czy nie ma błędów programem  czyściłem dysk z zbędnych rzeczy itp.

3. Ustawiałem ustawienia karty graficznej na wiele sposobów, ustawienia w grach, aby zwiększyć płynność gry - nie wiele to pomogło

4. Do każdej z gry podchodziłem indywidualnie (szukałem pomocy na forach tych gier itd.), ale szybko sobie zdałem sprawę, że to nie wina gier, serwerów, internetu (mam bardzo szybki), tylko wina mojego komputera.

5. Sprawdzałem kartę graficzną, również programami, które ją obciążały itp., wszystko było ok

6. Zrobiłem wszystkie aktualizacje, sterowników, sprawdzałem czy czegoś mi nie brakuje.

Proszę o pomoc, nie chce robić formata, nawet nie wiem czy on mi pomoże, nie wiem co jest grane,

Pomóżcie bo nie wiem co dalej, Widziałem tutaj wcześniejszy post z takim samym objawem ale kazano mi utworzyć nowy temat.

(MacGregor) #2

Sprawdzałeś jakie są temperatury procesora i grafiki podczas obciążenia?

(Mateusz Nikel) #3

ok 71-75

(MacGregor) #4

Nie wygląda to na przegrzewanie sprzętu. Puść jednoczesny test cpu i gpu tym programem na godzinę lub nawet dłużej. Jeśli w tym czasie nie pojawią się żadne spadki wydajności (wszystko będzie w wynikach testu) będzie to oznaczać problem z samą grą, systemem lub dyskiem.

(Mateusz Nikel) #5

Może to pomoże. Raporty z OTL’a

OTL.Txt

Extras.Txt