Nagły spadek FPS w grach

Witam, jak w temacie mam problem ze spadkiem fps’ów w grach. A dokładniej po włączeniu gry i pograniu tak około 15 20 minut (czasem krócej) nagle spadają. Od pewnego czasu zdarza się to często i kilkakrotnie, wcześniej miałem tak, że spadały one na jakąś minute, dwie a potem było wszystko ok. Ale od pary dni mam tak, że spadają co jakiś czas. Nie wiem czym jest to związane, bo ani sie nie przegrzewa nic, ani zużycie procka nie skacze, szczerze nie wiem co sie dzieje, próbowałem już chyba wszystkiego co znalazłem w googlach, ale nie pomogło. Sprzęt na jakim gram, to laptop poniżej jest pełny opis jego.

Hej,

A jakie są temperatury karty graficznej i procesora?

Pozdrawiam,

Dimatheus

A więc zainstalowałem program OCCT i tak wygląda wszystko w trakcie pracy:

http://scr.hu/2q5x/zhzrj

http://scr.hu/2q5x/xb3ub

http://scr.hu/2q5x/77s5b

http://scr.hu/2q5x/3qom1

http://scr.hu/2q5x/hvdln

http://scr.hu/2q5x/w95y3

a tak jak nic nie robi:

http://scr.hu/2q5x/f0d9p

http://scr.hu/2q5x/ar2ar

Troszkę dużo na CPU ciekaw jestem jak na GPU? Czy laptop był kiedyś czyszczony? Przy okazji screen z HDTune zakładka Health.

 

http://www.hdtune.com/files/hdtunepro_550_trial.exe

Laptop był czyszczony gdzieś miesiąc temu, rozebrany na części pierwsze i wyczyszczony, dodam że po złożeniu go s powrotem nie było tego co teraz. Dysk też był czyszczony i defragmentowany i wszystko co możliwe. Tu screen z HDTune: http://scr.hu/2q5x/hqvxi

Dysk OK. Może przeskanuj kompa Malwarebytes plus logi z FRST?

Tu jest wszystko z FRST.

Addition.txt

FRST.txt

Hej,

A jak temperatury grafiki w czasie gry? Możesz sprawdzić przy pomocy programu GPU-Z.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Temperatura grafiki w czasie pracy waha się między 45 a 52 stopnie.

Hej,

Skoro temperatura grafiki jest ok, to problemem może być przegrzewanie się CPU. Być może nałożono za dużą ilość pasty na procesor?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Co do pasty na procku, to zawsze nakładam tyle samo, czyli warstwę na grubość 2, 3 mm, no i tak by pokryło całego procka, więc procek się nie przegrzewa.

Hej,

No właśnie ze screenów wygląda na to, że procesor się przegrzewa - chyba ponad 90 stopni to nie jest dla procesora normalna temperatura, prawda? Co do warstwy pasty - 2, 3 milimetry to zdecydowanie za dużo.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Wczoraj, gdyż nie miałem prądu :slight_smile: , miałem czas by rozkręcić laptopa i sprawdzić co i jak w środku i okazało się, że pasta która miała tam być. To jej nie było, na procku tylko do o koła, więc wytarłem wszystko i położyłem nową cieńszą warstwę i póki co nie widzę, żeby się coś działo dziwnego.

Hej,

Wygląda na to, że albo pasta słabej jakości (przy przegrzewaniu się upłynnia), albo źle położona. Swoją drogą jakiej pasty użyłeś?

Pozdrawiam,

Dimatheus

http://www.sklep.avalon.pc.pl/images/incoming/e82fdc370ddaec8c7e70893cbcaa8c77_1231145499.jpg Dokładnie takiej pasty użyłem, ale chyba było z nią coś nie tak i kupiłem nową, bo ta trochę miała już lat.

Ta pasta jest słabej jakości choć sam jej używam jak nie mam innej pod ręką. Kup coś lepszego np.

http://www.morele.net/zalman-pasta-termoprzewodzaca-zm-stg2-280951/

 

Jak nakładać pastę (osobiście też tak nakładam)

https://www.youtube.com/watch?v=BGXsopew9AM

Silikonowa to średnia pasta 

jaką pastę nałożyłeś teraz jak z temperaturami po wymianie past?