Nagły spadek fps

Witam. Jakoś miesiąc temu miałem formatowany system i od tej pory przy oglądaniu np filmików na youtube w pewnym momencie filmik sam z siebie zaczyna się ciąć(dźwięk i obraz). To samo przy oglądaniu zwykłego filmu przez przeglądarkę - 5 minut działa płynnie, później samo z siebie przez minute klatkuje. Podczas gry w lola to samo, gra chodzi płynnie, aż nagle mam spadek fps do 3-4i utrzymuje się to przez jakieś pół minuty. Jakieś sugestie ? z góry dzięki

Sterowniki do kart.graficznej zaktualizowane?

Sprawdź jeszcze temp. za pomocą HWMonitor.

stery do grafiki zaktualizowane, 53`C

Podaj listę podzespołów PC wraz z zasilaczem.

Od kiedy masz ten spadek?

grafika radeon hd 5450 ddr2 1gb

procek pentium 4 2x 3.0

zasilacz 350w, producenta nie pamiętam

jakoś miesiąc temu po formacie zaczęło mi ścinać przy przesłuchiwaniu piosenek na youtube i nic więcej, a ostatnio przełożyło się to też na filmy i gry.

Odkręć bok komputera przepisz informację z zasilacza lub zrób zdjęcie.

whitenergy, jeśli to coś pomoże ;p ogólnie zasilacz syfiasty ale z tym samym sprzętem normalnie dawał radę przez ostatnie 2 lata.

Cześć

To że zasilacz działał do tej pory normalnie nie znaczy że zawsze tak będzie. Jeżeli masz możliwośc podłącz inny zasilacz (najlepiej markowy) i sprawdź czy problem ustąpi. Jeżeli tak to zoże warto zainwestować w nowy markowy zasilacz?

niestety nie mam możliwości podłączenia innego zasilacza, a kupowanie nowego w ciemno jest nie na moją kieszeń, zwłaszcza, że problem pojawił się po formacie, więc chyba to nie jest wina ‘starzenia się’ sprzętu.

Jak nie sprawdzisz to się nie dowiesz.

A zasilacz i tak kiedyś będziesz musiał kupić. :slight_smile:

Ja miałem taki problem z laptopem. Nie jestem pewien co do końca mi pomogło, ale to co zrobiłem to zainstalowałem najnowsze stery do grafy(sterowniki wersji BETA), a także dość często czyszczę kompa z różnego syfu programem JetClean. Program jest zajebisty, naprawdę widać efekty w działaniu komputera.

I też miałem tak jak ty, że jak grałem w lola to FPS’y spadały mi raptem do 3-4 xD

Też myślałem, że to wina mojego zasilacza od laptopa, albo co niektórzy pisali, że wina może być pasty od proca, ale…albo te stery(i no nvidii i zintegrowanej Intela) albo ten program JetClean rozwiązał mój problem.

Brałem pod uwagę przyczynę u zasilacza, albo pasty od proca, bo laptop osiągał kosmiczną temperature(używałem właśnie jak ktoś napisał hwmonitor).

Własnie ogarnąłem, że dzieje się tak tylko podczas fullscreena. Oglądając jakikolwiek filmik w fullscreen, po kilku minutach fps spada na jakąś minutę, natomiast gdy wyłączę fullscreen wszystko od razu wraca do normy. Nie jest to chyba wina zasilacza w takim razie? Instalowałem dzisiaj directxa, net framework 4, od nowa sterowniki do karty graficznej, sterowniki dzwięku a nawet kodeki i póki co nic nie dało.

Dodane 23.12.2012 (N) 13:47

Jeszcze jedno, zmieniłem właśnie karte graficzną na trochę lepszą ( z radka hd 5450 na geforce 9800 gt, więc różnica jest) i muszę poowiedzieć, że spadki fps dalej występują, tylko że w przypadku lola jest to spadek z 50-60 fps do 15-20, z wcześniejszą kartą graficzną był to spadek z 30 fps do 3-4.