Nagminne zwieszanie systemu VISTA HP

Witam.

Od paru dni pojawiły się u mnie problemy z „sprzętem”(parametry w podpisie), a dokładniej zawieszaniem się systemu. Zwiecha jest na tyle poważna, że nie pomagają magiczne klawisze (Carl+Alt+Delete) mało tego, po twardym resecie lub ponownym off/on komputer zatrzymuje się jeszcze przed startem systemu. (drugi czarny ekran). Wcześniej pomagało ponowne off/on i system startował normalnie, jednak od wczoraj problem się pogorszył i zdarza się że po takiej czynności, komputer zawiesza się po starcie windowsa zaraz na oknie logowania użytkownika.

Wygląda to mnie więcej tak:

Gram np. w HL2 nagle następuje zwiecha -obraz z gry stoi

twardy reset -komp zatrzymuje się na czarnym ekranie

drugi twardy reset -zawiesza się zaraz po starcie Windowsa (okno logowania)

trzeci twardy reste Windows startuje normalnie

Komputer ten, używany jest głównie do rozrywki (namiętnie gram w Half-Life 2 DM, no i trochę w CS).

Problemy te pojawiły się od czasu, gdy wymieniłem procesor z ATHLON 64 X2 4000+ na taki sam tylko 6000+ , wymieniłem również pamięci Patriot Extreme 2x1GB 800Mhz CL4 na GEIL 2x2GB DDR2 PC800 CL5 no i przesiadłem się z XP PE na Visie HP 32bit.

W poprzedniej konfiguracji, tzn. na XP i przed wymianą procka oraz pamięci, po twardym resecie komputer zawsze stawał na tym czarnym ekranie, jednak po ponownym wciśnięciu reste wszystko wracało do normy. Dodam jeszcze, że avast nie znalazł żadnych robaków.

aktualizacja biosu, Sprawdź temperatury i napięcia

czyli to nie zawieszanie się visty bo występowało na xp.