Nagminny błąd sterownika Grafiki

Witam, mam problem z Sterownikiem od Grafiki,

Mam GF 7100GS , i sterownik 307 niestety sterownik po zresetowaniu PC wysiada, to znaczy, nie da się go w żaden sposób uruchomic

Powód jaki podaje Win7:Nie mozna odnaleść aplikacji .exe

Na XP miałem to samo, instalowałem stery z rodziny R306…To samo…

Zainstaluj jeszcze starszą wersję sterowników i sprawdź czy problem ustąpi.

Przy tak starej karcie nie ma sensu pchać się w najnowsze sterowniki - wydajności karty i tak nie zwiększysz.

Odinstaluj sterownik z poziomu panelu sterowania. Przeczyść komputer. Zainstaluj ostatni działający sterownik.

GF 7100GS jest na tyle „starą” kartą graficzną, że instalowanie sterowników późniejszych niż te z pierwszego kwartału 2012r mija się całkowicie z celem.

Nowsze sterowniki nie dość, że nie poprawiają wydajności karty graficznej to jeszcze mogą generować takie błędy, jakie Ty masz.

http://www.nvidia.pl/Download/index.aspx?lang=pl

Lewy górny róg. Zakładka Sterowniki => Sterowniki Archiwalne i Beta => podstawiasz dane i po kłopocie.

Nie możliwe? . Jakby tak rzeczywiście bylo, to bym nie pisał postu, polecacie starsze sterowniki, z rodziny np r305?

Myślę że jeszcze starsze.

Na twoim miejscu sprawdziłbym jeszcze jak spisuje się komputer na sterownikach systemowych.

Chłopie. To, że dany model karty graficznej widnieje w specyfikacji najnowszych sterowników kart graficznych nie oznacza, że są one w pełni kompatybilne.

Sam fakt, że starszy sterownik działał Ci poprawnie a nowszy już nie powinien dać Ci do myślenia. Karty graficzne, GF serii 9xxx czy 8xxx już miały problemy z kompatybilnością z najnowszymi sterownikami – zwłaszcza karty graficzne z serii GT. Oczywiście serie, GTS też dotknął ten problem, ale już w znacznie mniejszym stopniu, więc czego oczekujesz po serii kart GF 7xxx?

Osobiście spotkałem się z takim przypadkiem przy karcie graficznej GF 8600 GTS gdzie to każda próba aktualizacji do najnowszej rodziny serii sterowników kończyła się porażką, czego efektem było wyświetlanie obrazu nie 32-bit a 16-bit’owego.

Dopiero całkowite usunięcie wszelkich aplikacji związanych ze sterownikami Nvidia i „dziewicza” instalacja sterowników GeForce 310.70 Driver WHQL przyniosła pożądany skutek. Sam się zastanów, jakie niespodzianki mogą Cię czekać przy próbie instalacji najnowszych sterowników przy posiadaniu karty graficznej z serii 7xxx?

Uwaga.

Ostatni obsługiwany sterownik według danych producenta dla kart graficznych serii 7xxx to GeForce 307.83 Driver WHQL z 26.2.2013r - ale serii R304 Driver.

Twoja karta graficzna nie obsługuje sterowników z serii R305 i wyższych.

Zainstalowane stery rodziny R301, I szkal trafił, to samo…

Przed instalacją nowych sterowników musisz usunąć poprzednie oraz wszelkie pliki powiązane z poprzednią wersją sterownika. Programy do tego przeznaczone znajdziesz na DP. Nie wiem chłopie, co Ty tam namieszałeś, bo ja nigdy nie miałem takich problemów z instalacją sterownika do karty graficznej. Do pewnego czasu można było robić instalację nakładkową sterownika – nowy numer sterownika instalowało się na stary i wszystko chodziło idealnie. W moim wypadku dotyczyło to kart graficznych serii 8xxx, więc tym bardziej ta zasada powinna działać na kartach graficznych serii 7xxx.

Wnioski, jakie się nasuwają to:

  1. Nie czyścisz komputera z pozostałości po odinstalowanym sterowniku.

  2. Próbujesz instalować nie ten sterownik, co trzeba – nie pod ten system operacyjny, który obecnie posiadasz etc.

  3. Gdy szkody poczynione naszymi nieumiejętnymi działaniami w systemie operacyjnym są już nie odwracalne robi się formatowanie partycji systemowej, bo format jest lekiem na wszelkie bolączki systemu operacyjnego.

Czytaj dokładnie, na XP miałem to samo dlatego poszełem na Win7

Programy usuwam Revo Unstaller, skanuje pozostąłości po programach i resjestr…