Nagminny ssacz P2P w sieci - natręt

Witam serdecznie

mam pytanko ?

Zrobilismy sobie wlasna siec (dsl 1024) na 10 osob i mamy ją na routerze Planet niestety jest to prymitywny router wprawdzie ma tam jakiegoś firewalla i pare opcji ale nie ma np. blokowania portow czasowo od godz.do godziny i mamy jakiegoś natretnego ssacza a niechciałbym blokowac portow P2P całkowicie w logach na routerze nie ma że ktos używa jakiegoś P2P czy idzie sprawdzić jakoś inaczej jakimś programem ?

Niestety prozby typu po 22 można używać dopiero P2P nie skutkują

Hmm… wszystko zależy od możliwości routera…

  1. wprowadzasz regulamin - złamanie go jest karalne! !!

  2. zawsze możesz za karę czasowo odciąć delikwenta (ręcznie - wyciągasz wtyczkę i już) :wink:

  3. idziesz do niego z młotkiem i… łubudub… :stuck_out_tongue_winking_eye:

  4. wymieniasz router na porządnego, konfigurowalnego switcha, gdzie

masz dużo większe możliwości… zabawy :wink:

  1. to co poniżej…

Lekarstwem jest postawienie serwera bo tylko to może pomóc. Polecam Freesco Easy http://www.freesco.pl masz tam shapera(justice) i możesz wrzucić komendy do blokowania kazzy czy DC.

lub zakup routera firmy cisco gdzie możesz każdemu urzytkownikowi odpowiednio przydzielić pasmo z którego ma używać i wiele innych opcji

Ok, świetnie!

Tylko jest jedno małe, maluczkie “ale”…

Kto na to pójdzie? :smiley: nie wiem jak ty …ale ja nie chciał bym być

szpiegowany przez kogokolwiek, nawet admina. :wink:


Asterisk

I dlatego cytowany post skasowano,

jako sprzeczny z regulaminiem

Panowie oko za oko ząb za zab. Ja nie napisałem o szpiegowaniu, ale np. wył. P2P ale skoro sam zainteresowany woli miec zapchane łacze to sorry. Inna alternatywa jest postawienei serwa o czym juz pisalem, TROCHE WIECEJ LOOZU :smiley:

To nie jest dział Na Luzie.

Podany przez Ciebe program może, wykorzystany

w odpowiedni sposób, narobić więcej szkody niż pożytku.

Dlatego został skasowany.

Proszę wrócić do tematu, a nie namawiać do odwetu.

Nie o to tu chodzi

Te asterix nie przekręcaj mojej wypowiedzi nie napisałem, że to jest dział na luzie tylko żebyście się wyluzowali. Podałem rozwiązania i o to chodziło, a teraz ci udowodnię, że się mylisz. Nie liczy się co można za pomocą danej rzeczy - skalplem możesz kogoś zabić lub ocalić życie. To od ciebie zależy jak użyjesz przytoczonego programu mozesz komuś szkodzic lub wyłaczyć tylko P2P. Skoro facet jest taki uczciwy, pomyślałem, o tym zastosowaniu.

Polacy to jednak taki naród, który lubi się kłócić i korzystać ze swoich możliwości.

Wracając do tematu należy zablokować porty, na których działa kazza i nie ważne jak do tego podejdziesz. Jedyny problem w tym, że nowsze wersje zmieniają porty więc takie blowkowanie potrwa parę godzin. Osobiście polecam postawić na starym cichym serwerku freesco easy, które ma justice i jeszcze wrzucić komendę do blokowania postów - Alles.

Zycia braknie zanim zablokujesz Kaaze po portach. Bo jesli ma zablokowany przykladowo 1214 to poleci po 80 a tego juz nie zablokujesz. Jedynym wyjsciem jest ciecie po stringach typu x-kaaza.

Zgadzam się jednak nawet w przytoczonym przez ciebie fragmencie jest, iż takie blokowanie potrwa parę godzin, oczywiście miałem na myśli to co napisałeś. :slight_smile:

Jest jeszcze jedno wyjście. Zainstaluj mu na kompie zone alarm i niech nie przepuszcza połączenia jakim jest kazza - on się zawsze pyta czy pozwolić na działanie programu. W ten sposób kazza nie połączy się.