Nagrać partycję - brak stacji dyskietek

Witam. Jakim programem mam to zrobić - nagrać obraz partycji na płytkach DVD żeby w razie awarii postawić system z całym oprogramowaniem w 10 minut. Dodam że brak stacji dyskietek.

Ja kiedys uzywalem Paragon Drive backup, i poradzil sobie bez stacji dyskietek. Trzeba tylko miec obraz plyty z tym programem.

Robię obrazy partycji za pomocą Ghosta startującego z butowalnej CD. Sądzę, że to dobra droga by w ten sposób nagrać, to co zrobi Ghost, na płytki CD. Nie wiem tylko czy będzie to możliwe po wyjęciu CD z programem i włożeniu czystej płytki - tak jeszcze nie robiłem. Na pewno nie będzie problemu w przypadku dwóch nagrywarek.

No to chyba że nagrać obraz partycji na jakąś inna większą partycje a potem to na DVD. Czy ta DVD później będzie bot owalna czy jak. A skąd mogę pobrać płytki botowalne owych programów?

W zupełności wystarczy program do backupu partycji uruchamiany z bootowalnej płytki (jeden napęd w zupełności wystarcza). Tego typu oprogramowanie ładowane jest do pamięci, czyli po uruchomieniu można wyjąć płytkę (na czas nagrania obrazu). Są także programy, które nie wymagają bootowalnej płyty do stworzenia obrazu aktualnie używanej (systemowej) partycji. Ich działanie opiera się na zaplanowywaniu zadań i ich realizacji w czasie restartu systemu (trochę zły przykład, ale np. opcja BootTime Defragmentation w Diskeeperze). Inny soft (bodajże XMLDrive … (dalej nie pamiętam)), wykorzystuje “swoje” mechanizmy deinstalacji aktywnych partycji w celu utworzenia ich kopii. Poszperaj nieco na portalu, a z pewnością coś znajdziesz. Pozdrawiam.