Nagrać z YT nie od początku

Nagrywam z YT przy użyciu DownLoader Helper z FF (niestety Chrome tego nie ma), głównie webinary.

Czy jest możliwość nagrania z YT ale od danego momentu tj. pominąć początek nagrania, albo nawet wyciąć coś w środku?, głównie po to, aby zaoszczędzic miejsce na dysku.

Z góry dziękuję za rady i sugestie. 

\

Nie ma takiej możliwości przy pobieraniu materiału video. Po prostu ściągnij cały i przytnij jednym z setek bezpłatnych programów do obróbki video.

Bardzo prosto w ten program http://www.dobreprogramy.pl/Youtube-Downloader-HD,Program,Windows,45506.html wklejasz link i pobierasz. Wrzucasz (też chodzi o prostotę więc podaję ten) w ten http://www.dobreprogramy.pl/Freemake-Video-Converter,Program,Windows,20113.html posiada opcję edycji i przycinasz i wybierasz format wyjściowy - to może dodatkowo zależnie od jakości jaka Ci wystarczy zaoszczędzić miejsce na dysku.

Pobierać ma czym :wink:

Dla wyjaśnienia: tym programem nie nagrywasz tylko pobierasz materiał video z YouTube

DownLoader Helper nie tylko pobiera ale może również nagrywać (po dociągnięciu CS Helper) bezpośrednio z ekranu wszystko to co nie da się normalnie pobrać.

Pobieranie z YT zdecydowanie przyjemniejsze przy pomocy FF i Download YouTube Videos as MP4

Z tego powodu, że ten wątek powstał uważam, że w tym przypadku pobiera a nie nagrywa (przechwytuje) video bo nagrywanie można zacząć w dowolnym momencie.

Kocham taką żonglerkę pojęciami :D. Ja myślę, że kolega zrozumiał istotę sprawy.
ściągam, czasem downloaduję i zapisuję. Słyszałem też że z YouTube’ a się rippuje, wysysa, zaciąga lub wrajtuje (Matko Bosko co to jest?).

Czasami doprecyzowywanie pojęć jest potrzebne, ale bez przesady :wink:

Żeby być jakoś pomocnym:

http://www.dobreprogramy.pl/Avidemux,Program,Windows,19122.html

Jak ktoś znajdzie coś równie prostego, funkcjonalnego i nadal rozwijanego - ozłocę :slight_smile:

 

@Cedar Zasugerowałem się tym 

jakoby nie używał już FF tylko Chrome, w sunie do Chrome jest również masa wtyczek do pobierania, ale jeśli trzeba za nimi grzebać pośród ogromu rozszerzeń, to tak może być szybciej i prościej - jeden ze scenariuszy.

 @artaxerxes

Osobiście także przychylę się do tego , że jest jednym z najlepszych i względnie najprostszych, ale niekoniecznie dla kogoś kto nigdy go nie używał, poza tym nie ma spolszczenia, co także może stanowić problem dla niektórych, ale jest jest względnie intuicyjny. Niemniej początkujący użytkownik może się w nim pogubić i wyeksportuje sobie plik nabity w gigabajty:)

Ehm…, przysiągłbym, że ma spolszczenie, ale jest późny piątek :wink: i nie chce mi się szukać dowodów :smiley:

Uff, chyba nie rozumiem :smiley:

Ale podzielam bez(względnie) opinię :smiley:

Sorry za wprowadzenie w błąd :frowning:

Sprawdziłem ten tandem o którym pisałem,aktualnie na dzisiaj to już nie działa.A było to dobre że właśnie można było nagrywać od dowolnego momentu nawet momenty buforowania się nagrywały jak były problemy z łączem.Po wciśnięciu nagrywania obszar nagrywania z automatu ustawiał się na oknie z wideo np. w YT

Przed chwilą przyjechałem i miłe zaskoczenie ilością odpowiedzi, - dzięki fest koledzy :) , będę miał co rozgryzać w weekend.

Jak tylko opanuję  (o ile  - heheh) dam znać co z tego wyszło. Pozdrawiam

 

@APTX_24 - Rozgryzaj jeszcze dodatek do Firefoxa - complette youtube saver. https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/complete-youtube-saver/

Z poziomu opcji rozszerzenia wrzucisz kodek ffmpeg.

To jest tak, że chcesz pobierać filmy z YT, a dodatek pokazuje do pobrania wszelką możliwą jakość. Jest powyżej 1080p, nawet 4k, i te najniższe, ale nie warto pobierać niżej niż 480p. Dodatkowo jest wybór, czy to ma być format webm, czy mp4. Masz pokazane, ile poszczególne rozmiary ważą. Pobierasz do wybranej lokalizacji.

Cóż więcej chcieć?

@artakserkses

  • Ustawić przypadkiem jakiś format wyjściowy, który zagwarantuje, że plik urośnie - sam podczas pierwszego (kilka lat temu) użycia tak zrobiłem i potem dodatkowo konwertowałem… :)