Nagranej płyty DVD+RW nie można odtworzyć

Witam wszystkich. Czy ktoś jest w stanie doradzić mi dlaczego nie mogę odtworzyć uprzednio nagranej płyty DVD+RW? Korzystałem z EMTEC-a.Zaznaczę, że mam napęd LITE-ON DVDRW SOHW-1653S. Napęd jakby nie widzi płyty. Nagrywanie na jednorazowe DVD i CD bez zarzutu.Proszę o pomoc. Pozdrawiam!!

Ściągnij program Nero InfoTools i sprawdz czy twój napęd odtwarza ten rodzaj płyt.

Jezeli nie jest szansza ze będzie odtwarzał, moze wystarczy aktualizacja firmware o której poczytaj:

http://www.cdrinfo.pl/software/artykuly … 0102200158

Jestem niemal pewien, że to firmware, bo u mnie ta operacja zadziałała na tym samym napędzie

Jestem początkujący, więc może to są dla wielu banalne pytania, lecz dla mnie bardzo ważne.Kompa mam rok. Jak aktualizować firmware (mam CS 07)? Mam Win XP. W razie czego można powrócić do punktu wyjścia? Słyszałem, że zmiana firmware może zaszkodzić (tego się obawiam, bo prawdopodobnie nie poradzę sobie wtedy). Pozdro.

Witam.

Mam ten sam problem co kolega Davee.

Korzystam z nagrywarki HP dvd640.

Mam dwie płyty tego samego producenta, czyli EMTEC, obie DVD+RW (identyczne).

Z jedną jakoś udało mi się poradzić, z drugą natomiast nie.

Nagrywarka jej nie widzi.

Wcześniej był nagrany na niej film, ale po jego wykasowaniu nic nie ma,czysta płyta na którą nie można nic nagrać!

Z pierwszą płytką był ten sam problem.

Tyle tylko że napęd ją widział.

Czysty nośnik, którego nagrywarka nie widzi, choć stacjonarne DVD widzi płytkę, tyle że nic nie jest na niej nagrane (ROOT pusty).

Może to jednak nie wina nagrywarek, a producenta płyt?

Z innymi płytkami innych producentów nie mam najmniejszego problemu.

Nie wiem co na to eksperci, którzy się tłumnie wypowiadają.

Nadmieniam iż w teście NERO też nie widzi płyty, tak jak by jej wcale tam nie było, choć jest!

Dziwny objaw jak dla mnie.

Nie jest to też wina firmware nagrywarki, skoro jedną widział, a drugiej już nie!

Proszę o radę prawdziwych ekspertów.

Nagrawana płytka była na stacjonarnej nagrywarce DVD.

Teraz nic z tym nie można zrobić, a podobno komputer to zmyślna maszyna.

:?

A może da się płytę sformatować - spróbuj.

Lub płyta uszkodzona, lub nagrywara ma problem z tymi nośnikami - może aktualizacja firmware rozwiąże problem.

Tak jak wcześniej informowałem, napęd jej w ogóle nie widzi, choć stacjonarka ją widzi jako płytę pustą i czystą.

Druga taka sama płytka jest normalnie odczytywana i nagrywana.

Tak wygląda jak by nie było na niej nagranego wejścia na płytę i informacji o nośniku.

Albo napęd ma problem z odczytem tych informacji z nośnika.Nie używać tego nośnika,a używać tych z którymi napęd nie ma problemu.

To jednak nie to…

Wszystko w porządku z napędem.

Wszystkie czyta bez problemu.

Nośnik nagrywany był na stacjonarnej nagrywarce DVD.

Po włożeniu do napędu w kompie nie można było go odczytać, choć inne stacjonarne DVD czytały ją normalnie.

Jedyne co to nie było zakończonej sesji.

Raz tą płytkę napęd widział i wszystko co było na niej nagrane.

Po wykasowaniu jest to teraz czysty nośnik, nic na nim nie ma!

Napęd reaguje na włożoną płytkę, ale jej nie odczytuje.

Zupełnie nic!Tak jak by jej tam w cale nie było!

Druga taka sama płytka jest nagrywana i dobrze widziana przez napęd.

Widzę że problem ten tyczy się producenta, a nie napędów!

Przejadę się jeszcze do kolegi i zobaczę czy u niego jest ta sama sytuacja!

Jeśli tak, to powiadomię o tym na forum.

Ale wykonam jeszcze ten format, to zobaczymy czy to coś da!

Pozdrawiam Robert z Łodzi

Czyli może tu może problem,czy stacjonarne DVD obsługuje nośniki DVD+RW wielokrotnego zapisu,może wypaliłeś normalnie płytę jako nośnik DVD+ i nośnik został zniszczony.

Albo oprogramowanie napędu stacjonarnego inaczej formatuje nośnik i oprogramowanie nagrywary kompa nie radzi sobie z tym.

Skorzystałem z funkcji NERO - szybkiego kasowania nośnika RW w zakładce DVD - rom.

Spróbuj,albo za pomocą programu InCD.

W tym rzecz… Napęd nie widzi płyty!

W NERO CD-DVD Speed komunikat jest następujący

No disc inserted

A płytka w napędzie oczywiście się znajduje.

Co za ustrojstwo??? :evil: